| Dominicc a întrebat:

Ei... ce faceti?

Din multe greseli am invatat dar m-au si intarit unele!

uitati ce vreau sa zic:

Am vorbit cu o fata din alt judet timp de 1 an si 1 luna. in vara asta trebuia sa ne intalnim. Nu am vorbit decat la telefon, poze, web, messenger. Tatal ei este un om mai de oda veche, genu ca nu poti comanda pe cineva de la distanta sau sa o ti lg tine si etc.

Cu toate astea eu i-am spus ei ca daca la vara nu o sa ne putem vedea? a spus ca nimic nu ii va sta in cale si etc.

a venit vara si in ultima suta de metri sa iscat problema cu taicaso. ca nu poate pleca de acasa ca nu o lasa. ca ia a fost genu de fata care nu pleca de acasa ca era cuminte si nu are ce sa ii spuna lu taicaso. chestia asta ma enervat tare.

i-am spus sa ii zica lu taicaso ca se vede cu mine. Nici decum ca apoi poate nu o mai lasa sa iasa din casa daca aude ca am venit acolo la ea.

si pana la urma am hotarat sa nu ma mai duc la ea. A zis ca prma zi poate sa vina sa ne vedem dar doar 2 ore cam asa. Eu nu pot sa ma duc la ea pentru 2 ore. Ar costa mult treaba asta si nu mi-as permite sa ma duc la ea pentru doar 2 ore dupa 1 an de povesti si etc.

am ajuns la concluzia ca se ia dupa taicaso si na, eu nu am ce'i mai face.

ramasese sa vorbim in continuara sperand ca ne vom vedea odata si odata.

Dar vad ca ea inca se fereste da taicaso cand vorbeste cu mine.

de exemplu vorbeste din bae mai nou. cand vorbeste din camera imi inchide din minute in minut spunandu-mi ca a intrat taicaso peste ea.

deci eu ma simt de tot cctu cand imi inchide mereu.

ieri i-am spus ca vreau o pauza. A zis ca am iubeste. azi am incercat sa o sun si suna ocupat. in fine nu asta e imp.

eu as zice sa o las incetu cu incetu. voi ce ziceti? nu prea mai vad nici un viitor, cu toate ca aveam vise mari.

apropo! Relatia la distanta nu dureaza, pe fiecare zi apar motive de cearta si de indoiala.

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Relaţiile la distanţă pe termen mai mare de 3-4 luni sunt de porc, mai ales dacă cei doi nu se văd deloc.
Voi nu v-aţi văzut niciodată şi aţi stat la poveşti pe messenger 1 an şi ceva şi "te iubeşte"?! Şi tu mai şi crezi?! laughing))
Ia să-mi fac şi un id de fătucă şi să îmi "îndrăgostesc" optimişti naivi de-alde tine.
Ieşi din casă, ieşi de pe silent şi construieşte-ţi o relaţie cu o persoană REALĂ nu cu o fereastră de messenger/skype/mIRC sau dracu' ştie ce mediu de comunicare folosiţi.
Nu ai decât un "penpal" şi atât, nici într-un caz o relaţie cu o persoană de sex opus.
Trezeşte-te la realitate!

| Razvan a răspuns:

Apropo, in concluzie ai 100% dreptate.Serios acum, tu timp de un an de zile ai crezut in iluzia asta pe bune? Hai maioh go onE destul de dificil sa iti constuiesti o relatie si in realitate, d-apoi la distanta.Ai pierdut nejustificat de mult timp intr-o relatie care nu are niciun viitor, un an de zile ai fost mort din punct de vedere sentimental.Gaseste-ti o fata cu care poti avea o relatie adevaratatongue

| Jurnaldedecembrie a răspuns:

Esti genul de baiat fara respect...Voi nu aveti o relatie! Nu-i cere sa renunte la familia ei pentru tine!

| PoUfOuLeTe a răspuns:

Buna! Nasoala treaba:prin asa ceva am trecut si eu si inca trec(am avut o relatie la distantacu varul unei preietene-nu ne-am vazut niciodata si dupa 5 luni ne-am despartit chiar daca si acum tineam unul la altul pentru ca nu ne puteam vedea, insa tinand cont ca noi ne spuneam""te iubesc de aproximativ un an")
Stii e nasol pentru ca nu stii ce sa faci, daca sa mai fi cu ea sau nu. Daca tipa chiar iti spune mereu faza legata cu tatal ei, atunci e clar ca nu va puteti vedea si vedeti-va de treaba voastra.Eu va doresc sa va puteti vedea si sa ma iubiti mult!
Si Alex da-mi voie sa te contrazic:ba da, poti sa iubesti pe cineva pe care nu l-ai mai intalnit, sunt convinsa 100%. Am iubit pe cineva pe care nu l-am mai intalnit si sunt sigura ca ceea ce simteam pentru el si el pentru mine era IUBIRE.

| AlexSala a răspuns:

N'ai cum sa iubesti pe cineva pe care n'ai intalnit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai scris asa cracanat? laughing