| love_1877 a întrebat:

Vreau si eu un sfat de la fete. prietena mea vrea sa isi inceapa viata intima si as vrea sa o surprind, adica ceva mai special care sa-i placa enorm, pe voi ce va fascineaza? ce sa fac

Răspuns Câştigător
| luana1 a răspuns:

Cel mai surprinzator lucru pe care a-i putea sa-l faci ar fi sa o iubestipe bune, in rest, totul vine de la sine, fara sa-ti mai bati capul.

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pfff... iar au intrat visătoarele telenoveliste.
Nu faci nimic special, nu planifici dinainte momentul şi nici nu-i dai speranţe la aşteptări mari pentru că dacă faci asta, poa' să iasă perfect pentru că ea tot dezamăgită va fi tocmai pentru că i-ai produs aşteptări mai mari decât realitatea.
Eu zic că maxim un vinuţ bun e suficient. Concentrează-te mai mult pe satisfacţia ei fizică întrucât multe virgine au în cap ideea preconcepută că trebuie să le doară al dracu' de tare şi să curgă râuri de sânge.
Nici măcar nu-i spui ziua şi momentul când o faceţi, chiar dacă ştii tu dinainte. Nu-i spui nimic, totul trebuie să fie spontan şi din plăcere.
Luaţi şi faceţi petting, să vă obişnuiţi unul cu coprul celuilalt (mai mult ea cu corpul tău). Dormiţi dezbrăcaţi unul cu altul, sărut-o intens prin zonele erogene (tu le ştii mai bine) şi tot aşa.
Mai apoi, altă dată când faceţi petting, bagă-i un deget, apoi eventual două şi "lărgeşte" locul faptei. De ce? Pentru ca apoi atunci când chiar treci la treabă "efectiv" să nu mai apară o "lărgire bruscă" şi astfel şansa s-o doară e mai mică.
Cu cât amâni momentul(măcar două-trei zile - nici prea mult) dar o bagi în toate boalele şi ajunge să te dorească, cu atât va căpăta încredere în tine şi apoi restul vor decurge de la sine.
Muzică? laughing În momentul ăla numa' de muzică nu vă va arde!
Petale de trandafir? Ca dup-aia post-coitum, pe căldura asta, să stau să-mi dezlipesc petale de pe mine şi de pe ea, nu?!
Nu mai visaţi copii! Fiţi realişti!
Spor!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ecstasy, în cea mai mare parte din timp, femeile nu ştiu ce vor şi nu ştiu ce le fascinează. Şi-n plus, cum ar putea să ştie o virgină ce o fascinează din punct de vedere sexual dacă ea nu ştie "ce-i aia" şi cu "ce se mănâncă"?
Eu-l sfătuiam pe om ce să facă PRACTIC, PRAGMATIC şi cu subiect şi predicat pe româneşte ca s-o facă pe aia într-adevăr să se simtă bine nu abureli visătoare de-ale unora de pe-aici care nici nu au buletin bine dar cred că tot ce zboară se mănâncă.
Salut!

| linutza a răspuns:

Daca vrei sa fie ceva memorabil ar trebui sa o faci sa se simta bine (oricum va fi un moment stinjenitor )fa tot posibilul sa fie relaxata (sarutari-mingieri ). mmm si sa stii ca acest pas din partea ei este ceva important. si nu ar trebui sa fie pregatit din timp, cred ca mai excitant este sa fie ceva spontan -neasteptat. iti urez mult succes. pup

| tia a răspuns:

In primul rand trebuie sa o respecti si sa o iubesti cu adevarat. Trebuie sa stii sa o faci sa se simta bine, vezi ce ii place. Nimeni nu poate stii ce isi doreste si cum prietena ta. Vorbiti mai mult despre asta, si afla mai multe.
Bafta!

| Irinuca_5591 a răspuns:

Niste lumanari parfumate, niste petale de trandafir, niste muzica buna, romantica, linistita si lenta pusa la computer, niste vorbe frumoase, o conversatie calda, o mangaiere, si vei face acest moment banal unul dintre momentele pe care ea nu le va uita niciodata. Daca a decis sa faac acest pas important dim viata unei fete impreuna cu tine, inseamna ca te iubeste. Demonstreaza-i acelasi lucru.

| Irinuca_5591 a răspuns:

@kongeriket Baiatul ne intreaba cum ar surprinde-o placut pe prietena lui, care e parerea noastra, ne intreaba cum credem noi ca e mai bine sa faca pentru a fi un moment memorabil, si ce ne fascineaza pe NOI, iar daca ne-am spus parerea daca am spus cum ne-ar place noua sau cum ne-ar fi placut, asta nu inseamna ca suntem "visatoare telenoveliste" si nici faptul ca simpla parere e un raspuns stupid.

@luana1, @love, dupa parerea mea, faptul ca iti dai interesul pentru ea e o dovata de iubire.

| voice a răspuns:

Pentru decor e ceva c imi doresc eu si in general cred ca toate fetele... lumanari si petale de trandafir sau chiar floarea:X in rest contribuie imaginatia ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recunosc ca mi-ar placea mult itrandafiri in jurul meu, pe pat...la lumina lumanarilorlove strucke mai romantic.In rest doar sa lasati totul sa decurga normalhappy

| deyuta a răspuns:

Pe mine ma fascineaza sexul

| Dorina_8890 a răspuns:

Foarte mult conteaza locul. alege un loc mai intim unde sa nu va deranjeze nimeni. la fel ai putea folosi citeva luminari o sampanie flori, declaratie de dragoste si multa afetiiune. si nu te grabii pa succes!