| AlexandraMiranda a întrebat:

am o prietena de 16 ani care vrea sa isi inceapa viata intima. Si vrea sa stie cum o sa se simta dupa?
Funda happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Propune-i sa citeasca raspunsul transmis la urmatoarea intrebare : http://www.tpu.ro/......-va-durea/ La 16 ani prietena ta din punct de vedere fizic poate fi foarte bine dezvoltata, sa arate ca o femeie matura cu organul copulator complet dezvoltat, insa poate sa aiba un corp de fetita imatura si ca atare un vagin inca infantil, a carei penetrare sa aiba urmari dezastruoase de moment dar si pentru viitor.Cam aceste caracteristici de natura fizica pot sa conditioneze aparitia placerilor si satisfactiilor sau a durerilor si regretelor de dupa dezvirginare. Asupra acestor aspecte ar fi bine sa reflecteze inainte de a-si incepe viata sexuala. Multa sanatate.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa simta la fel. Doar ca va trai cu sabia lui Damocles deasupra capului, stiind ca tocmai si-a crescut de 10 ori riscul ed a face cancer de col uterin. Si va trebui sa isi planifice viata in jurul vizitelor la ginecolog (va merge toata viata de 2-3 ori pe an la ginecolog si va suporta mai multe investigatii invazive si dureroase - colposcopii, biopsii decat o femeie care isi incepe viata sexuala dupa 17 ani si jumatate)

| ywar a răspuns:

Eu cred ca voi adolescentii din ziua de azi nu aveti altceva in cap decat sex. Va faceti praf o varsta frumoasa care nu se va mai intoarce. Asta-i paradoxul. Cand suntem mici vrem sa fim mari. Cand suntem mari vrem sa fim iarasi mici si sa ne bucuram de o varsta care nu se mai intoarce.

| TheFragranceMaster a răspuns:

E prietena ta? Atunci convinge-o ca va simti atingerea divina a paradisului!
Nu e? Convinge-o sa incerce cu tine pentru mai multa siguranta!

| M9 a răspuns:

Probabil demoralizata.