| Anonima_9981 a întrebat:

Vreau un mesaj de despartire pentru prietenul meu pentru ca nu ne mai intelegem deloc.

Răspuns Câştigător
| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a răspuns:

Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragostea. De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

totul trece
asa se spune
dar nimic nu trece
fara sa lase urme

Sunt chestii triste pe care le-am vazut numai in filme, dar eu le-am trait si in acelasi timp le-am si depasit...Sa nu regreti ca m-ai pierdut ci sa regreti ca n-ai putut sa ma faci sa te implor a te intoarce...

Am primit palme multe, dar am mers mai departe le-am dat inapoi dublu, dar nu pe la spate, e prea tarziu sa mai regret ceva, am fost fortat sa cred numai in persoana mea si nu in iubire

:* Sper sa-ti fie de folos, scumpa.

12 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

"Vreau să ne despărţim. " Asta e cel mai direct! Baftă!

| mystik a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti analizezi foarte foarte bine sentimentele, sa nu fie doar ceva trecator, caci daca vei face pasul acesta, il vei rani, va suferi, si daca iti dai seama apoi ca nu poti sta fara el, si ca il vrei inapoi, va fi si mai rau, iti vei bate joc, practic, de sufletul lui... Si, asa cum stim prea bine cat de rau este, la fel e si la ei. Gandeste-te ca vei fi singura, si poate iti vor lipsi gesturile lui, clipele petrecute impreuna, vei simti nevoia de afectiune. Esti sigura ca nu este o faza trecatoare, si ca vrei sa faci asta? Este ceva ce nu iti mai place la el? Ce anume te deranjeaza? Ai incercat sa vorbesti cu el si sa descoperiti impreuna ce nu mai merge si sa incercati sa reinviati relatia?

Nu spun decat ca trebuie sa fii 100% sigura de ceea ce simti, caci odata facut pasul asta... este foarte greu sa mai dai inapoi! SA TE DESPARTESTI E GREU DAR SA FII PRIMITA INAPOI SI IERTATA E APROAPE IMPOSIBIL, daca vrei sa va despartit pur si simplu spune-i ceea ce simti.mult succes!

| flory_9483 a răspuns:

Iubitul meu, nu speram niciodata ca vom ajunge la despartire, dar sa intamplat.Nu pot sti ce a fost intre noi: a fost o dragoste adevarata? am iubit doar o iluzie? ai fost un inger trimis de sus pentru a mi umple golul din inima mea, apoi ti ai incheiat misiunea si ai plecat? Poate imi raspunzi la aceste intrebari care ma macina, acum poate nu regret ce se intapmla, dar mai tarziu imi voi da seama de ceea ce am facut, poate si tu...Sa intelegem amandoi ca am incheiat aceasta cale, sa invatam din greselile facute de ambii si sa nu dam uitarii amintirile frumoase petrecute impreuna.Iti doresc tot ce este mai bun pentru tine, si poate mai tarziu vom realiza de ce nu ne am putut intelege.

| bianca a răspuns:

Sincer? tie te-ar place sa ti se dea papucii prin sms?

cel mai bine ar fi sa il inviti afara, pregateste-l, spune-i ca ai luat o decizie in legatura cu voi si ca ai vrea sa vorbiti.

stiu ca ti se pare greu dar asa si el si tu va veti lamuri

poate are intrebari sa iti puna

poate te va crede lasa daca ii vei face asta printr-un sms

asa mai bine va vedeti ii zici"uite vreau sa ne despartim pentru ca esti mai rece(sau ce motive ai tu)" sau ii zici ca vrei sa iei o pauza ca nu sti ce simti pentru el si gata

sper sa imi urmezi sfatul pentru ca in acest fel fapta ta(sms`ul)nu va lasa loc de interpretari.

te pup si ai grija de tine :*

| SweetCherry a răspuns:

Ocaziile nu sunt pierdute, altcineva le va lua pe cele pe care tu le-ai omis

Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si in doar o secunda sa o pierzi!

Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba... m-ai pierdut pe mine!

| LOVEsick a răspuns:

Mesaj? Cum sa te desparti de el prin mesaj? Pentru timpul petrecul impreuna, pentru ca ti-a fost iubit, cred ca merita sa ii spui lucrurile astea fata in fata. Sa vorbiti amandoi deschis, sa discutati ceea ce nu mai merge si sa puneti mai apoi capat de comun acord, sau sa nu puneti. Sa ramaneti prieteni.

Cum te-ai simti daca prietenul tau ti-ar spune ca vrea sa va despartiti printr-un mesaj? Cum te-ai simti? Eu as simti ca relatia noastra a fost degeaba, ca nu merit nimic, nici macar sa mi se spuna in fata "nu mai merge, imi pare rau".

| »°°♥♠Emo Girl a*♠♥°°» a răspuns:

Mi-era atat de dor de tine
Încât vroiam ca sa te sun
Au venit atunci la mine. Fetele
Care imi spun
Ca nu ma mai iubesti
Cu lacrimi mari in ochii mici
La tine ma gandeam
La fata rea ce te-a furat
De langa sufletul meu cald
Crezand ca are vreun rost
Am tot plans, mult de tot
Si nu mai puteam opri
Lacrimile auri
Ce curgeau pe fata mea
Pentru rautatea ta
Ajungand la disperare
Am urlat o data tare
Si m-am descarcat
ma gandeam cu-nspaimantare
Ce s-o fi intamplat oare?
De alta te-ai indragostit
Inimioara mi-ai zdrobit
Alta fata exista
Pe mine ma poti uita
Intre noi nimic nu a mai ramas
Nici macar un salut din partea ta
dar iti spun cu durere-n suflet
despartirea a venit
ADIO!
UITA-MA
Pa!

fundita?batting eyelashes

| Monik_6267 a răspuns:

E greu sa plangi unde ai ras odata, sa vezi cum fericirea in lacrimi e scaldata, iubeste atat cat inima-i curata si nu uita TRADAREA NU SE UITA.

Vei cauta privirea mea in fiecare ea din viata ta, asta daca nu o faci deja

E greu sa fi in plus acolo unde candva erai totul, nu?

Uitarea sigur va veni, vor trece clipele pe rand, cand la trecut te vei gandi, pastreaza-ma o clipa in gand.

Sper sa iti fie de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atate chestii am visat, sa nentalnim, sa ne iubim, si nu santem prea compatibili, deci trebuie sa ne cam ...despartim.cand ne-ntalnim, doar ne certam. ce fel de dragoste e asta? si cum putem sa ne iubim? sa te suport mereu ca proasta? daca nu merge, pa, goodby, sa nu ne chinuim degeaba. tu-ti cauti alta eu pe altul, si-asa poate ca merge treaba.lasam un loc de buna ziua, putem ramane chiar amici, dar legatura noastra draga; se va sfarsi AICI.

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| nimenidenicaieri_1243 a răspuns:

Cumpara-i o pereche de papuci si fa-i cadou.si apoi ii spui asta e din vina ta