| dedeutza04 a întrebat:

Vroiam sa va intreb daca am avut un contact sexual in mai si de atunci mi-a venit ciclul de 2 ori normal la data la care trebuia sa vina dar de vreo saptamana tot am senzatia de greata si as vrea sa stiu daca e o posibilitate sa fiu insarcinata

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca e sarcina, desi o posibilitate foarte foarte mica exista. Mai degraba alta e cauzagreturilor tale. Fa-ti totusi un test de sarcina ca sa te lamuresti.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Te-ai protejat in mai cand ai avut contactul acela? Daca te-ai protejat nu ai de ce sa-ti faci griji... Iar daca nu... sansele sunt foarte mici. Fa un test de sarcina daca vrei sa te convingi, iar in cazul in care iese negativ du-te la ginecolog si afla de ce iti intarzie... S-ar putea sa te fi racit.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca ti-a venit de atunci nu ai de ce sa iti faci griji thinking cel mai bine e sa consulti un medichappy

| zeeeeeex a răspuns:

Din cate stiu daca ti-a venit ciclul la timp si daca te-ai si protejat nu trebuie sa iti faci nici o grija in privintza unei eventuale sarcini... Chiar sa fi fost si neprotejat... Dar mai bine i-ati un test de sarcina sau si mai bine fa-ti o programare la un ginecolog... Take care!

auran
| auran a răspuns:

Pai daca te atunci ti-a venit ciclul normal, nu ai cum sa fii insarcinata! greata poate avea alta cauza, fa-ti niste analize

| madalina2727 a răspuns:

Daca 2 luni consecutive ai avut menstruatie normala atunci nu ai de ce sa te ingrijorezi.senzatia de greata provine de la altceva.si eu mai am aceasta senzatie la cateva zile dupa ce mananc prea mult, nesanatos, sau sunt obosita, stresata sau chiar de la caldura.incearca sa mananci cat mai sanatos si cat mai multe fructe si o sa vezi ca in cateva zile o sa-ti revii.