| MiUx a întrebat:

*Warning : doar daca aveti rabdare sa cititi pana la capat*
Revin cu o "problema". Mult timp m-am bazat pe principiul "fara atasament". Pana cand, nu stiu cum, m-am simtit cu adevarat singura. Aveam de mult un cont Tinder (nu judecati), insa aplicatia era stearsa. Am decis sa o instalez din nou, ca sa cunosc lume si sa mai ies cu baieti, sa scap de monotonie. Asa am ajuns sa vorbesc cu el. La inceput mi se parea un tip monoton, arogant, sictirit. A parut dezinteresat in momentul in care intre noi era diferenta de aproape 5 ani. Am crezut ca nu voi mai primi mesaj de la el insa nu imi pasa. Dar am primit si am continuat sa vorbim. Pana intr-o seara, cand ne-am vazut intr-un bar. Greseala a fost ca un prieten de al meu s-a tinut dupa noi si a stat si el, desi noi ne doream sa fim singuri. Sa spun ca l-am placut din prima e prea putin. L-am adorat. In seara aia ne-am sarutat, insa atat. A doua zi m-a chemat la el la camin, si am stiut ce se va intampla. As nega daca as spune ca nu voiam sa facem sex. Am facut-o, am hotarat sa ramanem prieteni cu beneficii. Insa aici intervine o problema, altfel nu as ajunge sa scriu pe site-ul asta. El e din alt oras destul de departe, e doar intr-un intership la o companie, va pleca la mijlocul lui septembrie. Relatiile intime intre noi inca continua, insa incep sa ma indragostesc de el. Nu simt ca facem ceea ce fac prietenii cu beneficii. Am dormit impreuna, ne-am plimbat, vrea sa mergem la cinema, la piscina, la mare. Asta ma face foarte confuza pentru ca se vede ca e deranjat de diferenta de varsta si de distanta. Plus ca am stabilit ca nu vrea nici unul relatie. Incerc sa ascund faptul ca sunt geloasa atunci cand il vad din nou pe tinder si imi arata cu ce fete a facut match. Uneori e foarte tandru, alteori foarte rece. In seara asta mi-a spus ca are impresia ca eu vreau sa rup bariera de friends with benefits si ca asta e mai bine sa o discutam fata in fata. Nu stiu la ce sa ma astept, nu stiu daca ar trebui sa-i marturisesc ca m-am indragostit de el. Am nevoie de niste sfaturi, multumesc.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai acceptat o relatie cu beneficii, atunci stai cuminte si multumeste-te cu cat primesti, pentru ca, astea au fost conditiile de inceput si el nu are sentimente pentru tine.
Din pacate, dormi dupa cum ti-ai asternut si nu poti sa ai pretentii, pentru ca ai accepatat acele conditii.

| mihai69 a răspuns:

Da, vorbește-i deschis. Măcar nu vei trăi veșnic cu regretul că n-ai avut „balls" să încerci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"vrea sa mergem la cinema, la piscina, la mare" Vise

| anamaria82726 a răspuns:

Daca si el voia sa fiti doar prieteni nu cred ca mai zicea ca tu vrei mai mult. Stie ca vezi ce face pe tinder, am impresia ca ar si vrea sa fii geloasa. Este clar ca te place, insa da multe persoane nu vor sa accepte o relatie cu persoane mai mari/ mici si el crede ca ii place de tine doar ca o prietena fiindca aveti o diferenta mare. Si nu cred ca se va supara daca ii spui ca-l placi...asa zic eu fiindca cred ca si el te place