| xFaith a întrebat:

Well... ca orice alt cuplu. ne mai certam si noi. asta se intampla destul de rar. dar cand se intampla, se intampla!
Deci. el ma tachineaza, glumind si spunand de unele fete la tv " uite ce buna e " stie ca eu sunt geloasa si ca nu imi place, iar lui ii place cand vede ca ma enervez si il mai palmuiesc in joaca.
Dar aseara... a fost mai naspa. tot asa glumind " ce buna e aia ". Si de data asta, nu am mai tinut cont de gluma si m-am certat cu el rau.
Imi puteti da un sfat?
Cum as putea proceda in asemenea situatii?

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

De ce te deranjeaza ca zice lucrurile astea? Si din moment ce esti constienta ca le face ca sa te supere pe tine...de ce exagerezi? Trebuie sa inveti sa intelegi ca exista femei in lume si ca orice partener ai avea...se va uita admirativ si la alte femei. Problema ar fi daca le-ar admira doar pe celelalte si pe tine doar te-ar critica. Dar nu cred ca e cazul.
Cand mai face lucruri de genul poti sa faci misto pe tema asta. daca zice de una ca e frumoasa poti spune ca da este dar tu esti superba nu doar frumoasa. Incearca sa nu mai exagerezi atata situatiile astea pentru ca o dai in paranoia si devii stresanta si agasanta. Daca acum inca i se pare dragut ca te superi, mai tarziu o sa te lase pentru ca esti prea posesiva si "a drama queen "

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pai de aceea spune de una si de alta ca e buna pentru ca stie ca esti geloasa si ii cam cade bine asta baiatului pentru ca prin asta -i dovedesti ca il iubesti,data viitoare cand mai zice de vreo una asa, aproba si spune-i si tu ca,, da, e chiar buna,, si vezi ce reactie are

| KiddaDot a răspuns:

Pai..ar trebui sa inveti sa te abtii, stiu ca deranjeaza dar nu e un capat de lume. Daca tu stii ca te iubeste..si ca tu contezi pentru el.e clar ca o face doar ca sa te tachineze. Stai linistita, toate trecem prin asta laughing) explica-i ca te deranjeaza si roaga-l sa inceteze. succes :*

| neutrino a răspuns:

Este absurd sa credem ca noi suntem cei mai frumosi si destepti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geloasa pe televizor? mai fata eu zic sa inveti sa-ti controlezi temperamentul ca pe viitor o sa ai mari neplaceri, cum poti sa iubesti si sa urasti in acelai timp? Alege sau citeste tot ce iti dau eu mai jos
http://www.google.ro/......http?/

| pisicutzamik a răspuns:

Buna si iubi meu facea la fel, dar nu il bagam in seama si cand aveam ocazia ii intorceam vorbele adica ii ziceam "moamaa ce muschi are ala" si chestii de genu desigur nu exageram, si baiatu vazand ca nu ii merge a incetatlaughing, fa si tu la fel cand zice ceva ignora fa-te ca nu auzi si cand vezi si tu vreun baiat zi si tu sa vezi ca o sa se plictiseasca si nu o sa mai zica! bafta~~