| DeeaMarry a întrebat:

Zi de zi citesc intrebari puse de fete care se simt obligate sa isi inceapa viata sexuala doar pentru nu a-si pierde partenerul.
Intrebarea este, dragi baieti, cat ati fi dispusi sa asteptati pana cand fata pe care O IUBITI CU ADEVARAT sa se simta pregatita?

Răspuns Câştigător
| Yhugato a răspuns:

Da,eu o voi astepta, pana voi muri!

27 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Există IUBIRE ADEVĂRATĂ? Mamă, câte aflu azi pe TPU...

| greyhound a răspuns:

Hai sa zicem ca ar mai exista (de dragul conversatiei) fete virgine de varsta apropiata cu a mea si as cunoaste o asemenea fata si ne-am indragosti, raspunsul e maxim 6 luni.
Dar e o chestie de varsta in cazul meu, ar fi prea dubios sa spuna ca nu e pregatita

| DeeaMarry explică (pentru greyhound):

Ce varsta ai?
M-ai facut curioasa happy.

| greyhound a răspuns (pentru DeeaMarry):

Aproape 27

| DeeaMarry explică (pentru greyhound):

Nu e imposibil.
Cel putin una am cunoscut happy.

| greyhound a răspuns (pentru DeeaMarry):

Sa fie fericita happy

| UnBroken2016 a răspuns:

Nu ma mai mir ca te-a suparat postul meu la ce intrebari ai. Tu vrei baiatul sa le faca pe toate si sa mai stea si 6 ani dupa fundul tau pretios. Totusi sa nu par mare nesimtit, am citit undeva ca o fata & femeie face sex cu unu care il iubeste cu adevarat, dupa 4-6 luni. Ma intreb oare, ce spune asta despre fetele care mint ca iubesc cu adevarat dar stau si 4 ani fara sex.

| DeeaMarry explică (pentru UnBroken2016):

Suparat e mult spus. Voiam doar sa iti expun problema din perspectiva mea. Ti-am dat un motiv (destul de rezonabil dupa parerea mea) pentru care noi fetele asteptam ca baiatul sa faca primul pas.
Care sunt toate lucruile alea pe care trebuie sa le faca el? Cuceritul si mai ce?
Pai nu sta dupa fundul meu, ca nu ar sta atatia ani doar pentru atata. Nu cred ca vreo fata isi considera fundul atat de pretios incat sa-i pretinda unui baiat atatia ani de asteptare. Sta pentru ceea ce se numeste iubire si pentru toate calitatile fetei respective, daca el considera ca merita efortul. Pentru ca nu il obliga nimeni.
Si eu am citit undeva ca un baiat care iubeste ar fi dispus sa astepte oricat.
Iti spun asta nu ca sa intram in polemici, ci doar pentru a scoate in evidenta faptul ca parerile sunt impartite, oamenii sunt diferiti. O fata care iubeste cu adevarat poate face sex dupa 6 luni sau dupa 6 ani. Motivele care le determina pe unele fete sa astepte atat nu tin doar de veridicitatea sentimentelor lor, sunt mult mai multe. Pot fi religioase, etice sau traume din trecut, diverse temeri.
Banuiesc ca la fel e si cu baietii, adica daca nu pot sa astepte atat nu inseamna ca nu iubesc cu adevarat. De asta am si pus intrebarea. Voiam sa stiu cat ar astepta.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru DeeaMarry):

Pentru o fata e usor sa stea si sa astepte pe el mereu sa para interesat de ea si cand ii vorbeste sa nu vorbeasca de Facebook ca ii da cu praf de mers. Cand vorbim de barbati, e usor sa ai o munca bine platita sa nu muncesti ca spalator de masini ca nu te ia nici una. Dar e mai greu de fete care asteapta toate pe tava, mai gresesc si eu. Vedeam pe aici cum multe se plang " pai o femeie are grija de casa si altele " si ma intreb care? Ca pana la 25 de ani multi ( baieti si fete ) habar nu au sa deschida frigiderul. Deci ce are o fata de facut pana la 25 de ani in afara de a fi frumoasa? Pentru un baiat nu conteaza ce familie are ea, ce munceste ea, cat castiga ea, daca ea e respectata in societate, daca ea e sef sau lucreaza pentru altul. Toate astea conteaza pentru una. Dar da, fetele o duc mai rau.

Dar cum ai zis si tu, pareri si pareri.

O chestie foarte interesanta mi-a zis si ex si actuala prietena. Singurrul motiv pentru care ele asteptam ( mentalitatea ta aveau si ele, presupun ca vorba asta a mea te-a facut sa gandesti ca eu astept fata dar nu ) e doar pentru ca erau foarte timide si daca se bagau in seama cu mine s-ar pierde vorbin. Si ele il luau pe "trebuie el" in brate. Citind pe internet despre chestia asta, am mai vazut fete care spun ca "el trebuie" pentru ca lor le este frica de respingere. Un baiat daaca e respins trece la urmatoarea, fata bocete 2 nopti. Cam asta e toata treaba cu " el trebuie". Desigur, cum ai zis si tu. Si altfel e cand el fuge dupa funduletul tau, mereu ca un pichinet facandu-ti pe plac. Si asta va place big grin. Dar dupa? Caput -

| DeeaMarry explică (pentru UnBroken2016):

Eu nu astept sa faca ei primul pas pentru ca as fi timida sau de teama ca ar putea sa ma respinga. Ti-am spus, sunt sigura ca majoritatea baietilor ar accepta orice fata care nu e uratica. Faptul ca ei sunt sau nu in stare sa faca primul pas imi creaza o prima si importanta parere despre caracterul lor. Plus ca am observat ca ei sunt, in general, mai atrasi de fetele mai greu de cucerit. Asta pentru ca automat se gandesc ca si altuia o sa ii fie greu sa le cucereasca iubita, deci sansele ca ea sa il insele scad. Daca e sa mai adaugam si simpla placere de a cuceri, senzatia ca au obtinut un premiu pentru stradania lor...

| UnBroken2016 a răspuns (pentru DeeaMarry):

Nu am mai auzit pana acum de "Asta pentru ca automat se gandesc ca si altuia o sa ii fie greu sa le cucereasca iubita". E haios sa gandesti ca viitoarea ta iubita ta ar pleca cu altul cand tu abia incerci sa ii atragi atentia laughing. Si eu am fost asa dar am pierdut interesul, faza cu "premiul". Am ajuns la concluzia ca nu faceam bine ca o ridicam pe piedistal si dupa aveam pretentii mari dar nu era mare branza. Asa ca la mine nu mai e atragator acest "Joc". Prefer sa nu cred nimic si sa fac ceea ce cred ca e bine, iese ceva? Bine. Nu? Iara bine.

| DeeaMarry explică (pentru UnBroken2016):

Bineinteles, faza cu iubita e pentru cand iti doresti o relatie cat de cat serioasa. Eu am auzit-o, nu e de la mine happy.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru DeeaMarry):

De iubita vorbeam mai sus. Nu de pitipoance de o noapte. Dar na, fiecare face cum crede el ca e mai bine. Tu faci ce stii, eu ce stiu si toata lumea e fericita. Asta pana nu vine ciuma si ne omoara pe toti, evident.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Generalizezi din cauza frustrarii?

| DeeaMarry explică (pentru ViseleSmulgGratii):

De unde si pana unde frustrare?
E realitatea.

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru DeeaMarry):

Realitatea ta. Nu fa terci, te rog!

| DeeaMarry explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Nu stiu ce vrei tu sa sustii de fapt.
Nu am spus ca asa se intampla in cazul tuturor fetelor, dar nu poti sa contesti faptul ca foarte multe se simt presate de iubiti.

| NuMaContrazice a răspuns:

Daca as fi impreuna cu fata pe care o iubesc nu mi-ar pasa daca vrea sau nu sa facem sex, cand iubesti cu adevarat fiecare clipa pe care o petreci cu fata iubita e ca si cand ai avea o erectie!

| DeeaMarry explică (pentru NuMaContrazice):

laughing. Interesanta comparatie.

| LiVeeee a răspuns:

Pana se simte pregatita, nu? happy

| nonameXD121314 a răspuns:

Omfg...dupa ca sa mai astepti? o pregetesti/incalzesti tu si vezi cum iti sare in teapa

Răspuns utilizator avertizat
| MagicHead a răspuns:

Pana in pragul disperarii, ca stiu ca v-a fii acolo :d

| AdytSu_Ady_1990 a răspuns:

Evident (in cazul in care stii cum e sa iubesti si sa fii iubit).