| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare sau mai bine zis 2 intrebari una pentru fete iar alta pentru baieti happy
Baieti voi cand credeti ca fetele ar trebui sa isi inceapa viata sexuala? Fara glume proaste de genu "Cand am eu chef XD"
Iar voi fetele cand credeti ca ar trebui sa incepem viata sexuala? Adica credeti este o varsta la care se incepe sau doar cand te simti pregatita o faci?
Ii mai mult o curiozitate sa vad diferenta de raspuns intre un baiat si o fata hahah

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chestia asta tine si de fata, acum serios. Eu consider ca varsta de 18-19 e una potrivita. Pana la acea varsta, fetele ar trebui sa se intalneasca cu mai multi baieti, ca sa cunoasca mai multe tipuri de oameni si sa se distreze, si bineinteles sa isi faca anii de liceu astfel incat sa isi aduca aminte cu drag de ei, de copiute si de primul sarut sau prima intalnire; nu de primul pat pe care l-au umpartit cu o persoana de sex opus. Puteti sa ma judecati, dar dupa parerea mea o fata de 16 ani nu o sa isi gaseasca marea dragoste la colegul de banca sau la unul cu 10 ani mai mare ( ca tot am vazut ca se poarta )

| Elly19 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai mult mi-a placut raspunsul tau. ai dreptate cam aste este varsta si dupa parerea mea, cam toate raspunsurile mi-au placut, fiecare ii cu parerea lui ii logic happy

19 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Cand esti indragostita pe bune si baiatul acela merita, atunci trebuie sa iti incepi viata sexuala.

| DeathIncarnate a răspuns:

Când se scoală Gogu

| RAY a răspuns:

Fizic o fata e bine sa inceapa de la 16 ani ca asa vrea corpul nostru si asa am facut milioane de ani cine neaga asta ignora istoria uminitati din ultimi mii de ani, iar barbati de la 18 ani eu cred ca e bine, diferenta e ca o femeie e matura la 18 ca un barbat la 30 de ani ca sa inteleti diferenta de mentalitate si de ce societatea noastra e prost gandita, stramosele nostre se luau cu stramosi nostri cam asa
el avea vreo 27, 28 ani ea vreo 16, 17, el murea pe la 40, 50 de ani si asa ea avea timp sa creasca copilu, in india daca un barbat moare nevasta intra in datoria fratelui lui, poate asa am facut si noi cine stie
de asta barbatilor le plac tinerele iar femeilor barbati maturi, religia spune ca un baiat sa se insoare unu de 20 de ani sa fim seriosi ce stim noi de viata la varsta aia?

| Dariusuu a răspuns:

Am zis-o pe acest site cred că de 100 de ori şi o mai spun odată.

Fetele ar trebui să-şi înceapă viaţa sexuală după 17 ani jumate când sunt pregătite pshihic şi fizic. De ce să te grăbeşti când poţi aştepta?

Multe fete îşi distrug copilăria de la vârste fragede şi după regretă enorm.

| HueyFreeman a răspuns:

Atunci cand decide sa intre intr-o relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu știu la ce mai punți intrebări dacă știți exact când este indicat si anume dupa căsătorie, dar cine respectă oare asta, când auziți despre asa ceva spuneți că e "modă veche"prefer să fiu de modă veche decât să-i dau fiecărui bărbat da care sunt sau o să fiu îndrăgostită ce ar trebui să-i dăruiesc unui singur om, cel care va fi alături de mine toată viața.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te simti incapabil/a de a intretine relatii sexuale, nu o faci, ce naiba.

| Hakuouki a răspuns:

Fetita...esti prostuta, vrei sa iti facem noi un calendar? Fa-o cand vrei tu, poti sa o faci citind acest mesaj. Fiecare fata sa-si inceapa viata sexuala la 12 ani, nu ma intereseaza, eu imi aleg iubitele si dupa acest criteriu, ma rog, generatia mea nu isi incepea viata sexuala la 12 ani si dupa pustoaice nu umblu.

| AdiTorrent7 a răspuns:

Dupa casatorie...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AdiTorrent7):

Bravo exact felicitări, meriti funda domnule, două dacă se poate.

Răspuns utilizator avertizat
| 4343gddhkied a răspuns:

Am intrebat si eu ceva de genu.
Daca o faci din dragostea poti sa o faci oricand, dar sa accepti realitatea si consecintele dupa. Cand intalnesti persoana potrivita. Unii zic ca dupa casatorie, altii dupa 17-18 ani. Conteaza ce crezi tu! :**

| UnDezaxat a răspuns:

Cui ii pasa!? Repet, fiecare isi ia propriile alegeri. Nu exista tipar. Daca intr-adevar te iei dupa tipar, esti un tampit. Daca toate se *** acum la 13 ani, asta inseamna ca si tu trebuie' s-o faci? Nu.
Exista 2 posibilitati care reies din chestia asta:
1. Pe viitor ajungi sa realizezi ca ai fost o tampita si ca trend-urile sunt tampite si ele.
2 (majoritatea). Ajungi sa fii o cu..va in continuare si sa-ti vezi de treaba. De unde, iar reiese ca esti tampita.
Vezi? Atatea cuvinte pentru o alegere: Vrei sa fii o idioata sau nu!?

| Stallone a răspuns:

La 18 ani.

| RaDuk a răspuns:

Chestile astea cu "Dupa 18 ani" sau "Dupa nunta" mi se par invechite. De fapt daca stau bine si ma gandesc nu exista varsta perfecta la care sa iti incepi viata sexuala.Totul difera de la o persoana la alta. Dupa parerea mea varsta potrivita sa iti incepi viata sexuala este varsta la care te simti tu pregatita si varsta la care ti-ai gasit baiatul caruia sa ii daruiesti virginitatea ta, fie mai devreme sau mai tarziu

| Elly19 a răspuns (pentru RaDuk):

Cu chestia "Dupa nunta" nu stunt de acord nici eu, adica depinde... oricum mi se pare invechita si mie, dar nah ce sa faci fiecare cu ideile lui

| Rusu_Bogdan_1998 a răspuns:

Daca te simti tensionata atunci când te gândești la sex, e clar ca nu e momentul potrivit si cunosti asta foarte bine

| Andrei981 a răspuns:

Varsta nu conteaza. Conteaza sa simti ca esti pregatita...si sa stii cu ce persoana vrei. Sa te simti atasata de el si sa nu fie un baiat care sa se gandeasca doar la s*x!