| anonim_4396 a întrebat:

Ziceti-mi si mie cum definiti voi cuvantul pitipoanca? sincer acum dc cum vede cineva o fata frumoasa si aranjata gata e pitipoanca?

6 răspunsuri:
| CrazySoursD a răspuns:

Pai cand zic pitipoanca ma gandesc la fetele alea care stau cocotate pe tocuri toata ziua, care dau din fund, au bot roz, catelusi in geanta, ochelari de soare prin casa, si-si dau fite si au figuri.Nu prea ai nimic serios ce sa vorbesti cu ele, sunt bune doar de companie in dormitor ca fac ce le spui.Si de obicei nu sunt prea frumoase, sunt prea pline de machiaj si haine extravagante ca sa le vezi intr-adevar naturaletea.

| crissyyo a răspuns:

Cuvantul pitipoanca ma duce cu gandul la fetele care is mai "usuratice" de fel, si poti fi usuratica nu numai flirtand cu aproape toti baieitii ci si cum arati, vorbesti, comporti... daca esti mult prea impopotonata, cu mult prea mult rimmel, ruj, fard si tot ce se poate clar ca prima oara asta gandesti! o fata daca este frumoasa nu-i trebuie asa mult aranjat... baietii apreciaza mai mult fetele mai naturale asa:* BAFTA multa :*

| shaoboy a răspuns:

Fiecare fata se imbraca si se machiaza cum vrea, termenul de pitipoanca nu stiu de unde vine, dar cateodata se exagereaza cu machiatul...

| AnonimKidd a răspuns:

Eu nu cred ca ar trebui sa judecam cum arata omul pe dinafara, daca in interiorul lui e de treaba.Intr-adevar cum vede cineva o fata mai aranjata decat celelalte(adica se da cu mai mult rimel, are unghiile facute, are mult fond de ten pe fata etc...)zice ca-i pitipoanca, desi n-ar trebui s-o faca:a cunoscut-o el sa o judece? Si spre exemplu o fata poate avea comportamentul ca o pitipoanca, dar sa nu arate ca una.

| Maadddaaaa a răspuns:

Http://www.google.com/......tp?/imgres -machiajul meu e cv gen:adica eyelyner, creion, corector si rimel si pudra mai ocazional.si pe buze un ruj asa http://www.google.com/......tp?/imgres e ok sau pare de pitipoanca?:-?

| anonimousgirl13 a răspuns:

Daca e frumoasa si aranjata nu inseamna neaparat ca e pitpoanca. Problema e cat de aranjata e tipa. Daca are un kg de fond de ten pe fata, daca e prea fardata atunci se considera ca e pitipoanca. Poate fi pitipoanca si prin atitudine nu numai prin felul in care arata. De exemplu cand vorbeste e prea maraita.