| Metamorphose a întrebat:

Cum definiți voi o pițipoancă?

11 răspunsuri:
| EmaEmax a răspuns:

Falsa si nu prea desteapta, se imbraca exagerat doar pentru a atrage atentia.

| daηă a răspuns:

În DEX apare definiţia asta:
pițipoancă, pițipoance s. f. tânără ușuratică.

Dar pentru mine, o piţipoancă se îmbracă numai în roz, nu are pic de creier şi zice toată ziua "fată" laughing

| georgiana999 a răspuns:

Pentru mine o pitipoanca este o fata care isi face singura fotografii cu telefonul dupa acre si le posteaza pe toate retelele de comunicare, care poarta mereu bluze neastamparate cu ditamai decoltemiu, o fata care la scoala/liceu mereu sta pe tocu usii de parca o pozeaza cineva, care abordeaza miscari hot, care nu iese din casa fara sa se dea cu ruj nu gloss ( nu neaparat roz zau asa), o fata care se citeste pe tenul ei( rimel muult fond de ten fard la greu), o fata care e mereu cu vorbele( lasa-ma; auu; )
si nu in ultimul rand fetele care sunt radar dupa baietii ca si niste vulturi insetati.

| dianacool a răspuns:

Buna! Eu ii spun "Femeie de plastic", falsa, imbracata cat mai sumar laudandu-se cu haine de firma care se aseaza pe ea ca pe gard.
Se crede femeia fatala si are ca scop sa atraga atentia barbatilor prin orice mijloc in afara de inteligenta. Nu stie sa poarte o discutie indiferent de tema si deschide gura doar pentru... a rade. A rade mult si ...nu mai zic.

| catalinalina a răspuns:

Buze unflate, ruj foarte roz, decolteu mare, f*ndul in prea in spate si talia la blugi destul de joasa (am specimen in clasa)

| alecx4music a răspuns:

Pai este tipa aia cu aere de vedeta, care poarta tot felul de accesorii tampite si se da atotstiutoare in moda, are o tona de machiaj, merge de parca prezinta moda si nu este in stare sa rosteasca 2 cuvinte cu inteles...

| Comandocip a răspuns:

Pitipoanca... o curva drogata beata proasta cu nasu pe sus

| divaludracula a răspuns:

O pitipoanca:Se da mereu cu tone de ruj ROZ. Poarta tocuri mari, unghii lungi si machiaj exagerat deseori se imbraca in orz sau toata in blugi sau nergu si material din ala nu stiu eu cum se cheama.Si cele mai multe sunt blonde blushing

| anonim_4396 a răspuns (pentru divaludracula):

Latex smug.

| divaludracula a răspuns (pentru anonim_4396):

Latex?thinking

| Rotariu_Andrei_1998 a răspuns:

Pai o piti e cam asa:se imbraca strident in mult roz sau culori aprinse, fuste scurte, tot ce zice incepe cu "fata" si este foarte superficiala gen vai iubi de ziua mea mi-ai luat o floare eu vroiam o geanta d&g.Asa cred eu. Sper ca ti-am fost de folos!