| Deutza_2419 a întrebat:

Zilele trecute m-am dus cu prietenul meu la un majorat, acolo a baut si dupa jumatate de ora am chemat salvarea! Am stat cu el si cu mama lui toata noaptea la spital! Cand s-a dus acasa m-a chemat la el nu a vrut sa manance sau sa doarma fara mine! acum nu stiu ce sa fac, sa mai fiu cu el sau nu?
In acea noapte a facut stoc cardiac si a intrat in coma

Răspuns Câştigător
| Kydutsa a răspuns:

Buna Deutzakiss
Pai. Gandeste`te ca el acum in aceste momente are nevoie maxima de tine.
Nu il parasii acum, cand ii e rau.
Dar nici el nu trebuia sa "te paraseasca" in momentul in care a pus mana pe bautura.
Eu zic sa mai stai o perioada de timp il pui la punct oriunde mergeti, iar daca el nu va da nici un semn de omenie si tot la bautura trage, atunci lasa`l!
Toata lumea bea cate ceva doar suntem tineri, dar cu limite!
Vezi ce faci Deutzaakiss
Succes>big grin

7 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Vezi să nu mai facă încă un stop cardiac dacă îl părăsești. laughing

Dacă consideri că te-a afectat profund acea întâmplare, părăsește-l, dar cred că ar trebui să îi fii alături, dacă spui că ține atât de mult la tine.
Baftă

| unknow a răspuns:

U,.de fapt ce`mi spui mie? raised eyebrows ca esti langa el la petreceri si la chefuieli jumulidu`i portofelul de mama focului,.pe cand daca i se intampla ceva, ...bati in retragere? renunti? il lasi?
ce suflet ai in tine daca ii poti face asa ceva...

sti ceva,. mie imi e scarba de oameni de ganul asta! no talking

| maradi3 a răspuns:

Daca el a considerat ca merge la un majorat cu prietena, si-n juma de ora e manga fara sa se gandeasca la cheful tau de-a te simti bine la acel majorat, denota cat de mult ii pasa de tine! Deci...hai pa baietas, bea pana mori!

| LifeIsAJoke a răspuns:

Sa te desparti de el doar pentru ca a baut un pic mai mult? Nu.Baiatul chiar te iubeste a facut o greseala asta este se mai intampla, vorbeste cu el si spune-i ca nu vrei sa se mai repete asta.

| emima a răspuns:

Pai ar trebui sa vorbesti serios cu el pentru ca daca va decideti sa va traiti restul zilelor impreuna sa nu-ti mai faca astfel de surprize si sa fii nefericita

bafta!

| VD_1321 a răspuns:

In asemenea momente se vede prietenii adevarti cind este nevoie. Dar nu cum aud de boala o dau pe goana. Imi pare rau ca crezi asa dar tu nu esti sigura pe sentimentele tale trebuie sa fii mai increzuta. Dar daca se intimpla aceasta cu tine (doamne fereste) el ce tot trbuiea sa fuge? tu cum aveai sa te simti? Puneti te rog intrebarea asta si vezi raspunsul.

| ema_9499 a răspuns:

Dupa cum se vede baiatul te iubeste si tu e el, binenteles ca ar trebui sa stai cu el dupa parerea mea, iubitiva, succes!