| anonim_4396 a întrebat:

am 13 ani si am fost cu fratele meu se 15 ani la o prietena care maicasa era plecata si a chemat baieti de 18 17 ani si fete de 16... Fratele meu a baut si a intrat in coma alcolica. Parinti sunt plecati in strainatate. Dupa au venit bunicii la noi ca ne chemase acasa ca era noapte. Ei au chemat salvarea si lau dus iau bagat perfuzie si acum imi zic bunicii ca maine vor face ancheta si mi-e frica ca ei dadeau vina pe cei de acolo Mentionez ca eu nu am baut. vreau sa stiu ce sa zic politieivca eu le-am zis bunicilor ca el venise ametit din parca si ca bause acolo si dupa a venit la noi sa ilcajutam asta le-am zis si nu stiu ce o sa zica el... Scuzati categoria ca nu stiam unde sa-l pun. vreau sa stiu ce le pot zice politiei. sad

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Politia va pune intrebari tuturor, iar un secret nu poate fi pastrat daca e cunoscut de mai multe persoane.Mai bine spune adevarul, altfel te vei incurca in declaratii.Sunteti minori, iarcei in grija carora va aflati s-ar putea sa fie sanctionati.

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Adevarul. Tu nu vei pati nimic, garantat. El, nimic. Bunicii sunt batrani, nimic. Parintii sunt plecati, vor primi o amenda si probabil unul din ei va fi obligat sa se intoarca in tara.
Nu-ti fa atatea griji, nu se aplica legea in tara asta.

| Neverwas a răspuns:

Ar trebiu sa spui adevarul, altfel lucrurile se vor inrautatii.

| AdiMrr a răspuns:

Ii spui tot ce sti. Adevarul. Cred ca parintii vor primi o amenda...

| Andrei_Razvan_1996_Mkyc a răspuns:

Adevarul.