| anonim_4396 a întrebat:

Zodia scorpion se potriveste cu zodia pesti? Pot avea un viitor impreuna?

22 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Si eu sunt innebunita dupa caracteristicile zodiilor :x
uite, mai multe detalii gasesti pe www.acvaria.ro
Sau pur si simplu, scrii pe google "compatibilitate zodii" si nu te limita doar la atat, incearca si "zodiac fun" sau "cum reactioneaza cand e pe patul de moarte, fiecare zodie"
"defecte, calitati".nu te rezuma doar la atat.
Incearca sa-ti cunosti iubitul [din perspectiva zodiei] in toate privintele.
Dar sa fiu obiectiva, si sa-ti raspund la intrebare, zodia scorpion este de apa, iar pesti la fel...este chiar indicat ca zodiile de aceeasi natura [foc, aer, apa, pamant] sa fie impreuna.
Numai bine!

cami
| cami a răspuns:

Si eu sunt innebunita dupa caracteristicile zodiilor :x
uite, mai multe detalii gasesti pe www.acvaria.ro
Sau pur si simplu, scri pe google "compatibilitate zodii" si nu te limita doar la atat, incearca si "zodiac fun" sau "cum reactioneaza cand e pe patul de moarte, fiecare zodie"
"defecte, calitati"..nu te rezuma doar la atat..
Incearca sa-ti cunosti iubitul [din perspectiva zodiei] in toate privintele..
Dar sa fiu obiectiva, si sa-ti raspund la intrebare, zodia scorpion este de apa, iar pesti la fel...este chiar indicat ca zodiile de aceeasi natura [foc, aer, apa, pamant] sa fie impreuna..
Numai bine!

| Farcas a răspuns:

DA.se potrivesc si pot avea un viitor impreuna, chiar foarte reusithappy sunt compatibile zodile. iubiti`va mult cum zice Mircea Radu laughing big grin

| Farcas a răspuns:

DA..se potrivesc si pot avea un viitor impreuna,chiar foarte reusithappy sunt compatibile zodile..iubiti`va mult cum zice Mircea Radu laughing big grin

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Din experienta mea, nu.
Si sunt una dintre zodiile mentionate. Nu are treaba horoscopul. Daca voi stiti sa ajungeti la un consens si sa va acceptati defectele, sa va intelegeti si sa va. in fine, si altele, atunci totul va decurge de la sine happy

Succese!

| Parintele a răspuns:

Nu, daca te iei dupa zodii.

| CrucifiedCountess a răspuns:

N-ar trebui sa-ti planifici viata dupa zodiac/horoscop. E o porcarie. Daca citesti ca maine te impiedici, asa o sa fie! dar nu fiindca ti-a spus-o horoscopul;, ci pentru ca te-ai gandit foarte intens la cum sa eviti cazatura.in concluzie...vezi cum e omul, nu zodia.ca nu iei arhetipul zodiileor pe post de iubit.bafta

| Notme a răspuns:

Da, iti pot spune asta pentru ca stau de 1 an cu un pestisor big grin, eu fiind scorpion(sunt fata) si ne intelegem de minune. Acum depinde de caracterul fiecaruia.

| iiirrriiisss a răspuns:

Oo daaaaaa... merge. si inca ce merge! :D
Citeste pe www.eastrolog.ro, mi se pare cel mai bun site de astrologie.

| Anca_6788 a răspuns:

Da! Eu sunt pesti si el e scorpion si avem 3 ani impreuna

| bOom a răspuns:

Compatibilitati zodii:
Scorpion - Pesti
Scorpion si Pesti. Apa si Apa? Presupun ca-ti vuiesc urechile de sloganul "partenerul ideal". Mai ales pe Internet, cam toate horoscoapele zic asta si, desi aveti toate sansele pentru o relatie superba, se poate foarte bine оntвmpla ca ea sa fie doar mediocra pentru tine.

Sa fim bine оntelesi : din punctul de vedere al unui Peste ce si-a gasit un Scorpion care sa-l suporte, relatia este excelenta. Dar nu te-ncrede оn toate acele texte care-ti spun ca doar un Peste sau un Rac te poate face "CEL MAI fericit". Оntr-adevar, combinatiile оntre zodiile de Apa sunt cele mai "bine cotate", dar adesea tam-tam-ul acesta nu ia оn seama realitatea. De aceea, am sa insist nu doar pe punctele bune (care exista din plin), ci si pe cвteva avertismente, folositoare mai ales Scorpionului.

Nu toti nativii unei zodii оmpartasesc toate calitatile generale ale acesteia. Unii Scorpioni sunt mai gelosi, mai posesivi, mai introvertiti, dar altii nu sunt astfel. Tot asa, unii Pesti sunt altruisti, generosi si fara pretentii de dominare, dar evident, nu toti sunt astfel. Combinatia clasica dintre doua semne de Apa este, оn teorie cel putin, menita sa dureze. Si, foarte adesea, chiar asa si este.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Www.acvaria.ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da pot avea daca se respecta si se iubesc cu adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca pot avea un viitor impreuna, eu sunt scorpion si cel mai bine ma inteleg cu zodia capricorn si leu si niciodata nu m-am inteles bine cu zodia pesti si nici nu cred ca ma voi intelege

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu dar am un colkeg in clasa si e scorpion iar eu varsator ne potrivim? nu mi pot lua gandul de la acest baiat e asa dragut:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Varsator

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, daca fiecare stiu sa se medieze macar putin atunci totul este perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da se potrivesc foarte bine de ex eu sunt zodia peste si prt meu scorpion si ne potrivim de minune! Depinde in ce decala esti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zodia scorpion se potriveste cu peste si rac si invers pestele se potriveste cu rac si scorpion

| alex09 a răspuns:

Salut! Sa sti ca depinde foarte mult de personalitatea fiecaruia, insa stim ca apa cu apa merge perfect si pentru ca impart acelasi element, se inteleg foarte usor... Scorpionul cu zodia pesti pot sa se inteleaga de minune, dar sa ai grija deoarece sunt foarte sensibili si nu trebuie sa-i fortezi prea mult. Trebuie sa stii ca pestii cauta mereu ceva nou si se plictisesc repede, dar daca voi va intelegeti bine si vorbiti foarte mult, relatia voastra va fi o reusita. tu trebuie sa-i oferi libertate pentru ca altfel se va simti stans ca intr-o cusca. Sa sti ca voi va completati unul pe celalalt, asa ca nu-ti face griji... mergi mai departe! GO AHEAD!
pup

| carmen_5972 a răspuns:

Nu prea cred in zodii, de exemplu eu sunt pesti si miubitul meu este scorpion, ne intelegem foarte bine dar nu cred ca zodiile ne-au facut destinul.