| bananagamerya a întrebat:

1.Ce licee sunt în Galați pentru științe ale naturii și cu ce medie se intră?
2. Pentru ce profil e CN Mihail Kogălniceanu Galați (științe ale naturii, studii sociale etc.)

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| elennax a răspuns:

La orice liceu exista stiinte ale naturii. Din cate stiu eu pentru profilul asta cel mai bun liceu e Racovita. Eu am terminat sn-ul la pedagogic (cncn). Nu mai stiu exact media de intrare, mediile erau undeva la 9.10-9.30 pe atunci. Se intra mai greu la stiinte ale naturii la pedagogic decat la mate info, fyi.

La lmk ca la orice liceu exista de toate. Personal nu recomand lmk-ul pentru ca stiu o groaza de povesti despre cat de naspa si severi sunt profesorii de acolo. Am auzit lucruri de rau atat despre profesori cat si despre elevi (mult bullying). Lva-ul e liceul de top al galatiului, daca te incadrezi acolo. Eu recomand Racovita daca vrei neaparat stiinte ale naturii. As zice si pedagogic dar as zice-o doar pentru ca a fost a doua mea casa(:

1 răspuns:
| DiaDiana9 a răspuns:

Https://www.admitereliceu.ro/

Pe site-ul de mai sus găsești toate liceele din Romania. Iti treci doar judetul si profilul care il vrei si media optional. Sper ca te-am ajutat!