| GulubuntzBudulush a întrebat:

Dacă începe al treilea război mondial, Ungaria și Turcia sunt nevoite să lupte și ele alături de celelalte state N.A.T.O., s-au pot juca un alt rol (oferire de armament, spitale militare, țări de tranzit pentru armată)?

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ungaria sub conducerea lui Orban cred că vinde Nato în prima zi de razboi

| goguPatent a răspuns:

Bravo @Andrei. Bravo.

Clasic răspuns. Când nu poți argumenta ceva jignești și puf ignore. Haha

| LisaJulie a răspuns:

Nu! Ungaria probabil s-ar declara neutralitatea sub conducerea actualului guvern! Cat despre Turcia habar nu am deoarece în mintea lui Erdogan se poate schimba totul! Nu va începe niciun razboi! Nu te mai panica degeaba ca anunță încă din anii 50 al treilea razboi mondial și nu vine

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Nu o sa inceapa prea curand, americanii si-au atins scopul, au contracte pentru armament pentru urmatorii 30 de ani.

| goguPatent a răspuns (pentru AndreiBistriteanu):

Și dacă îl incep rușii și nu americanii? Ce facem?

| AndreiBistriteanu a răspuns (pentru goguPatent):

Amricanii stiau cum vor reactiona rusii daca se duc cu Nato la gardul lor incalcand tratatele din 92.
Aveau nevoie de galceava face parte din ADN-ul lor.Conform Global Research, de la înființarea la 4 iulie 1776, când Statele Unite ale Americii și-au declarat independența, din 247 de ani de existență, 225 de ani SUA s-au aflat în război. În aproape două secole și jumătate, doar 22 de ani de pace. Concluzia este evidentă, trecutul, prezentul și viitorul Statelor Unie ale Americii au ca dominantă starea de război.

| goguPatent a răspuns (pentru AndreiBistriteanu):

Aha, deci americanii sunt de vina că rușii invadează tari care nu au nicio legătură cu Nato nu?

Ia zi, dacă idea ta e valida ne explici de ce Rusia nu a atacat Etonia și Letonia in 2004 când au aderat la Nato și practic care sunt singurele tari cu granița directa cu Rusia.

Poți să ne explici?

| LisaJulie a răspuns (pentru AndreiBistriteanu):

Exact! În sfârșit cineva care gândește

| goguPatent a răspuns (pentru LisaJulie):

Detaliaza tu te rog ce am intrebat eu mai sus, domnul Andrei vad ca nu mai are argumente, dar daca tot ii sustii ideile argumenteaza-le tu. Multumesc.

| LisaJulie a răspuns (pentru goguPatent):

Totul este o chestie de politica, economie și putere asa cum a fost mereu! Nu ai de ce sa te panichezi

| goguPatent a răspuns (pentru LisaJulie):

Zero argumente și la tine... Ok. E mai simplu să repeți prostii auzite și să te crezi "ăla care gândește"

| suntserios a răspuns (pentru LisaJulie):

Nu te credeam trompeta rusească de propaganda

| LisaJulie a răspuns (pentru goguPatent):

Dar tu de ce consideri ca va fi un război când de 3 ani tot dau aceleași știri?

| LisaJulie a răspuns (pentru suntserios):

Cum adică?

| goguPatent a răspuns (pentru LisaJulie):

Cine a zis așa ceva? Tu ai înțeles măcar discuția?

| AndreiBistriteanu a răspuns (pentru goguPatent):

Da,pot sa explic dar nu am cui.Ti-am citit cateva postari si am remarcat ca esti destul de limitat intelectual.Nu este vina ta, genele probabil.

| Angeloxd a răspuns:

Orice atac impotriva unui membru nato este considerat un atac asupra tuturor si se actioneaza in consecinta.

| Angeloxd a răspuns:

Daca se ataca un membru nato sau brics e jale... Porneste razboiul peste tot.