| AliTech a întrebat:

1.Ce medie îmi trebuie ca să intru la Colegiul Național Ion Luca Caragiale din Ploiești?
2. Ce medie trebuie să am în examenul final de clasa a 8-a?
3. Ce medie trebuie să am în total din anii precedenti de a 5-a, 6-a si 7-a?
4.Mai îmi trebuie alte documente?

Răspuns Câştigător
| AlexAlxAlex a răspuns:

Intra pe site-ul admitereliceu.ro si vezi ultima medie a fiecarui profil in parte, nu trebuie sa ai o medie minima, la un liceu sunt sa zicem 28 de locuri la mate-info, sa spunem ca sunt 40 care se inscriu la acest liceu respectiv profil in functie de media lor de admitere, primi 28, cu media cea mai mare vor intra la liceu, eventual ar trebui sa te uiti la ultima medie si sa te incadrezi sa fii peste, acea medie poate sa difere de la an la an chiar si cu 1 punct sau mai mult, documente nu iti trebuie, primesti tot mura in gura la scoala ce si cum.

| AliTech explică (pentru AlexAlxAlex):

Multumesc de informatii.

1 răspuns: