| Mayy a întrebat:

1. Daca am media la Bac 7, 46, am sanse sa intru la facultate la loc"fara taxa"?
2. Care facultate e mai de renume, buna? Dintre: Babes -Bolyai, Spiru Haret, Universitatea de Vest Vasile Goldis /

5 răspunsuri:
| Lacoste a răspuns:

Buna.Eu cred ca poti sa intri la buget, avand in vedere numarul picatilor la bac de anul asta, si in general mediile mici.Acum depinde de facultate, de specializare, sunt unele facultati care cer 75% media din liceu si doar 25% media la bac.Ce ai enumerat tu mai sus sunt Universitati, nu facultati.O universitate are mai multe facultati. Dintre cele 3 Universitati nu ti-o recomand pe cea de la Spiru Haret.Incearca la celelalte doua.

| dani9354 a răspuns:

Andra 1995 vad ca nu stii ce vorbesti, mai bine abtine-te ca esti varza, Mayy poti intra datorita concurentei din acest an eu asi alege Babes dar si celalalte sunt foarte ok.

| lookingforlove a răspuns:

1.Universitatea fara taxa se numeste la "buget"happy, iar ceea ce e cu taxa se numeste la "contract".Nu, nu poti. La buget intra doar cei cu media 10, 00 sau peste 9, 80. Dar si asa, coruptia azi e la putere...Bafta.

| lookingforlove a răspuns:

@dany93 draga ce am facut ca nu stiu ce vorbesc?laughing spun ce e azi. nu cred ca cumedia 7?! poti intra la buget. fiti seriosi, nu va gagaliti doar pentru o funda^.

| Elle_7741 a răspuns:

Spiru haret