| drifter1990 a întrebat:

Cine imi poate spune mai multe despre Universitatea de Vest "Vasile Goldis" din Arad?

Răspuns Câştigător
| Andreiu_9614 a răspuns:

Http://www.uvvg.ro/site/

3 răspunsuri:
| cevazacelamineintorace a răspuns:

Tot ce vrei sa stii
http://www.uvvg.ro/site/

funda?

| anaana2323242 a răspuns:

Http://www.uvvg.ro/site/ Vasile Goldiş (1862-1934)

Om politic care a slujit cu credinţă idealurile de libertate şi unitate naţională a românilor, Vasile Goldiş se numără printre inspiratorii şi organizatorii măreţului act al Unirii din 1918, cu tot se a însemnat el pentru făurirea satului unitar român, printre gânditorii progresişti ai vremii care au promovat ideile generoase ale emancipării maselor populare şi ale înţelegerii între toate popoarele lumii.
La 1 decembrie 1918 Vasile Goldiş rosteşte la Marea Adunare de la Alba Iulia celebrul său discurs în care relevă asuprirea naţională şi socială exercitată de-a lungul veacurilor asupra românilor din Transilvania şi Banat.

dai o funda?:))

| drifter1990 explică:

Scuze pentru ambiguitate. Vreau sa ma Drept si as vrea sa stiu cum sunt profesori? Cum sta facultatea la capitolul organizare? Alte detalii sunt binevenite.