| AndreeaElena a întrebat:

1. O firma de catering e o societate cu raspandire limitata?(srl)?
2. Care poate fi misiunea si viziunea unei firme de catering?
Funda.big grin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu neaparat, poate avea orice forma juridica din cele 5 prevazute de Legea nr. 31/1990 privind societatile comerciale, ori sa fie chiar intreprindere individuala ori familiala, conform OUG nr. 44/2008. Firma se ocupa cu livrarea preparatelor culinare si bauturi pentru alte firme ori pentru diverse evenimente. Numai bine!