| TPUaLuatoRazna a întrebat:

12 pm este 12 noaptea sau 12 la pranz?happy

8 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Noaptea

| Vizitiul a răspuns:

Pm (postmeridian), se refera dupa masa, pranz etc. si inseamna ora 24. 00.

| Ana a răspuns:

12 noaptea

| AngelAnime11 a răspuns:

A. m. = ante meridian, P. m. = post meridian. Cand cineva iti spune ca este ora xlove struckx a. m inseamna ca este dupa ora 12 noaptea. Mai exact 2:50 am inseamna 2. 50 noaptea, 8. 30 am inseamna 8. 30 dimineata. La fel si pentru pm, 2. 50 pm inseamna automat 2. 50 ziua.

| aLLii a răspuns:

Salut :*
A. m. = ante meridian, P. m. = post meridian. Cand cineva iti spune ca este ora xx a.m inseamna ca este dupa ora 12 noaptea. Mai exact 2:50 am inseamna 2.50 noaptea, 8. 30 am inseamna 8. 30 dimineata. La fel si pentru pm, 2. 50 pm inseamna automat 2. 50 ziua.
Sper ca te-am ajutat.
Mai vorbim.
Bye :X

| beautifulkiss a răspuns:

Buna, 12 pm este noaptea.

| S_6864 a răspuns:

Este la pranz

| alexASP18 a răspuns:

Salut,
Am si pm e in functie de ora 12 dupa-amiaza (jumatatea zilei ), nu de ora 12 noaptea. Deci 12 am -noaptea, 12 pm -dupa-amiaza.
http://en.wikipedia.org/wiki/12-hour_clock