| Biiencutza_6492 a întrebat:

as vrea sa ma ingras, ce ar trebui sa mananc de dimineata, la pranz, si noaptea?

5 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

Http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t95869-0.html
Mananca ceva ce contine multe calorii.
Ai putea sa consulti un medic pentru tratamente de ingrasare.

O zi buna.

| Contrast a răspuns:

Tot ce vine la rand si cele mai aiurea si nesanatoase combinatii:
-cartofi cu friptura cat de grasa, fara salata...cu cat de mult sos si multa paine.
-dulciuri cat de multe, dar din acelea "bombe calorice"...
-fara salate, fara fructe citrice...ci numai din cele dulci big grin
Si nu uita ciocolata, snacksuri, si sucuri carbagazoase.
Si rontaie toata ziua cate ceva!
Bafta!

| ღAnonimღ a răspuns:

Eu as vrea sa slabesclaughing. Pai mananca multa paine noaptea. In fiecare noapte. Iar ziua... nu conteaza, ca eu m-am ingrasat mancand seara, noaptea. funda?

| Alexutza_6740 a răspuns:

Simpluoh go on
stai in pat nu te ridica toata ziua bei sucuri si bomboane e uiti la tv si pe langa asta o punga sanatoasa de chipsurilaughing))
glumescoh go on
incearca sa mananci des si putin nu mult odata sa iti vina rau des si putin si te vei ingrasaoh go on

| Angela_5667 a răspuns:

Pai.
Secretul luarii in greutate este simplu. In mare parte, grupele de mancaruri pe care le incluzi in meniu, in cadrul programului de castigare a masei musculare, sunt aceleasi pe care ai putea sa le servesti mereu, indiferent daca vrei sa slabesti, sa iei in greutate sau sa ti-o mentii, este nevoie sa consumi mai multe alimente. Chiar daca pare greu de crezut, aceasta este regula de aur intr-o dieta de ingrasare: sa mananci mai mult decat de obicei! Uneori prepararea mancarii si servirea acesteia pare un lucru bun, daca iti pregatesti singur mancarea iti cresti apetitul, ceea ce te va ajuta sa consumi mai mult. Un prim pas in dieta de ingrasat este alegerea alimentelor (sau suplimentelor) cu o densitate calorica mare. Procedand astfel vei putea consuma mai multe calorii in aceeasi cantitate de mancare.
concluzie: este bine sa mananc sanatos dar axeaza`te pe legume, fructe si iaurturi :X
Funda :*?