| Robert03122002 a întrebat:

A dat cineva testul de limba Duolingo?

8 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Nu este niciun test, nu te ajuta cu nimic, e doar o aplicatie pentru incepatori.

| Robert03122002 explică (pentru Werrich):

Cum să nu fie? Caută pe internet!

| Emengir a răspuns:

Nu e chiar un test, mai degraba o platforma unde poti invata limbi straine la un nivel mai simplu/ mediu.

| Robert03122002 explică (pentru Emengir):

Documentează-te, te rog! Și după ai putea să scrii un răspuns!

| Emengir a răspuns (pentru Robert03122002):

Folosesc Duolingo de mai mult de 5 ani, Duolingo e o platforma de cursuri, unde inveti diferite limbi. Nu il poti numi test.

| Robert03122002 explică (pentru Emengir):

Ba da! Certificatul de limbă Duolingo! https://englishtest.duolingo.com/home

| Emengir a răspuns (pentru Robert03122002):

Nu e recunoscut de nicio institutie in mod serios, in comparatie cu Cambridge sau IELTS... deci prin urmare cred ca e mai degraba o platforma de invatare.

| Robert03122002 explică (pentru Emengir):

L-am dat și a fost acceptat de facultate