| AvalohAlyn a întrebat:

A facut cineva un curs la Eurocor, prin corespondenta?
Cum e?
Se merita?
Sunt cam multi bani.dar diploma aia iti foloseste la ceva?
Si poti plati in rate?

Răspuns Câştigător
| Emma198 a răspuns:

Hei.Eu am curs de engleza de la eurocor. Se merita, iti spun eu.Iti explica multe. La sfarsitul fiecarei carti ( parca sunt 20 si ceva, nu sunt acasa ca sa ma uit) este cate un dictionar cu niste cuvinte care sunt folosite pe parcursul cartii. Eu am cursul de engleza de incepatori. N-am trimis pana acum la ei vreun test deci nu stiu despre ce diploma vorbesti. De platit in rate, mi se pare ca se poate dar nu stiu sigur, mai bine poti suna la ei si o sa-ti dea mai multe detalii. Eu engleza o stiu din aceste carti, sunt foarte bune si ti le recomand si tie.

| AvalohAlyn explică (pentru Emma198):

Multumesc pentru raspuns.Si cat platesti pentru acest curs? De ce nu ai trimis testele inapoi?
Care e frecventa cea mai rara a pachetelor?

Iti dau tie funditabig grin
Mersi de parere.

7 răspunsuri:
| Emma198 a răspuns:

Mersi pentru fundita. laughing :3 Pai nu stiu exact cat ca mi le-a luat tata si nici nu pot sa-l intreb deoarece il vad rar. Teste nu am trimis pentru ca nu vreau. Eu pur si simplu invat din carte. laughing Dar pentru mai multe detalii intra pe site. Cred ca acolo iti explica.

| AvalohAlyn explică (pentru Emma198):

Deci ai invatat engleza foarte foarte bine dupa aceste cursuri nu?big grin

| Emma198 a răspuns:

Daa.Dar tu ce curs vrei sa-ti iei? De incepatori sau avansati?

| AvalohAlyn explică (pentru Emma198):

Pai de beginnerlaughing

| Emma198 a răspuns:

In prima carte te invatasa conversezi cu,, Ce faci? '',, Nice to meet you '' si altele. laughing Te invata verbul to be, sa intrebi din ce tara e, te invata si despre Anglia putin, sa numeri pana la 100, meseriile si cum se zice la rude =]] niste inversiuni, cum e terminatia de plural, cand sa folosesti,, 's '' etc =]] Deci in prima carte. Prin celelalte am vazut ca te invata timpurile ( nu stiu care ca inca nu le-am terminat pe toate ) =]]

| AvalohAlyn explică (pentru Emma198):

happy Interesant..In era in care engleza e mai indispensabila sunt foarte utile cursurile de invatat engleza in generalhappyO sa ma mai gandesc ce o sa fac.happy Dar tie iti multumesc pentru raspunsuri si timpul alocat, o noapte linistita!