| anonim_4396 a întrebat:

A fost cineva la Liceul Bilingv Decebal din Bucuresti si stie orarul de la Frecventa Redusa? Ma intereseaza daca se fac ore in fiecare weekend sau numai la sfarsit de semestru.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Gasesti raspunsul la sfarsitul paginii :http://www.liceuldecebal-bucuresti.ro/plan13_14.html

| Mytsaa a răspuns (pentru alessia5158):

Ma interesa daca sunt in fiecare weekend sau la sfarsit de semestru in weekend.Mersi oricum.

| alessia5158 a răspuns (pentru Mytsaa):

Se precizeaza clar:"Clasele de la forma de învățământ cu frecvență redusă au cursuri în week-end"--- asta inseamna in fiecare weekend din cursul unui semestru scolar! Nu exista un singur curs la sfarsitul semestrului( in weekend) si nici cursuri pe timpul vacantei intersemestriale. Durata semestrelor scolare, cea a vacantelor intersemestriale si sarbatorile legale sunt obligatorii chiar si pentru unitatile de invatamant care au cursuri cu frecventa redusa!

| Mytsaa a răspuns (pentru alessia5158):

Am citit legislatia si acolo se specifica faptul ca se fac 3 saptamani de cursuri pe semestru, de aia am intrebathappy