| anonim_4396 a întrebat:

A mai facut cineva doua postliceale in acelasi timp? Adica la o scoala postliceala specializarea asistent medical generalist si la alta postliceala specializarea asistent medical de farmacie? Stiu persoane care fac facultate si postliceala in acelasi timp si se descurcă si ma gandesc ca la postliceale nu ar fi mai greu..sau poate este. Avand in vedere ca înveti medicina. As fi vrut o parere. Daca a facut cineva si s-a descurcat sau daca nu a facut, m-ati sfătui sa le fac pe amândouă in acelasi timp? Sunt pasionată de ambele domenii, si poate pe parcurs ma voi decide de pe urma căreia o sa profesez, dar pana atunci trebuie sa incerc. deci? Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| aneliram a răspuns:

Eu cunosc pe cineva, a facut doua postliceale una la cu taxa, una la buget (asistrnt de farmacie- AMF Si generalist -AMG). La AMF a încrput mai devreme cu un an față de AMF, sa nu fie ambele rxamene de absolvire in același an. NU MERGE 2 POSTLICEALE LA BUGET, asa stiu.

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Scuze pentru greșeli.

3 răspunsuri:
| aaanamariaaa a răspuns:

Pai nu am spus sa fac aceeasi specializare la scoli diferite, ca daca era ma inscriam la o facultate de medicina pentru asistenti medicali. Dar eu as dori postliceala, si nu ma pot hotărî ce sa aleg farmacie sau asistent medical, de asta am zis..pt ca la aceeasi scoala nu te poti inscrie la 2 specializări, nu cred că e legal, de asta am intrebat poate a facut cineva sau daca nu poate ma ajuta cu un sfat.Mersi oricum

| Antik_Dorin_1977 a răspuns:

Eu fac 2 postliceale simultan AMG si AMR la aceași școală privată cu taxă, una dimineata de la 8-13 și una de la 15-21 deci toata ziua sunt la școală. Asemenea cazuri sunt extrem de rare. Scoala unde faci acest sacrificiu ar trebui sa-ti acorde cel putin o reducere dar în practică nu se întâmplă acest lucru. La postlicealele de stat nu accepta aceasta formulă. De descurcat cu prezenta, da ma descurc foarte bine, pot sa spun mai bine decat un elev care a aplicat doar pentru o școală, situatia fam. si socială imi permite. E greu 14 ore pe zi dar m-am călit!