| 31Ione13 a întrebat:

A urmat cineva profesională la seral? Diverse persoane mi-au spus ca la seral se urmează cursurile cu un an in plus si abia apoi poți urma liceul. Deci dacă sunt la profesională întâi trebuie sa urmez profesionala si după din nou liceul?
*Doresc răspunsuri de la persoane care stiu sigur*

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De scoala profesionala cu fracventa la seral n-am auzit, este doar cu frecventa la zi.
Dupa profesionala de 3 ani poti continua liceul, incepand cu cl. a XI-a. La forma cu frecventa la zi vei mai face 2 ani (cl.XI si XII) iar la formele cu frecventa la seral sau cu frecventa redusa vei mai face 3 ani (cl.XI-XIII).