| ColourS a întrebat:

Acum intru in clasa a 8-a si s-au schimbat jumatate din profesorii pe care i-am avut.
Imi puteti spune cum sa fac o impresie buna

7 răspunsuri:
| babyblue a răspuns:

E simplu...INVATAND.
Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru in clasa a 8-a. E foarte bine sa raspunzi la ore ca sa vada ca iti dai silintabatting eyelashes.

Bafta si spor la invatat.

| foxi a răspuns:

Imbracate decent, fii respectuos, apoi invata bine! Succes!

| Dena01 a răspuns:

Pai, inca din primele ore sa fii activa, cum zicea Lilly26, ridica mana chiar daca uneori nu esti sigura de raspuns, dar incearca sa nu fii prinsa de multe ori cu garda jos tongue incearca sa fii mereu atenta, sa pari interesata de materia lor, chiar daca nu esti chiar asa, da-ti silinta, arata ca iti pasa, ca esti fata serioasa b-), daca alti colegi vorbesc sau stiu eu, chiar daca pare tentant, tu tine-o pe a ta. Nu va dura mult si vei intra in gratiile profesorului si asa vei mai avea si cate o mica indulgenta din partea lui, iti va fi mai usor.Doar sa nu ti-o iei in cap!tongue

Bafta! :*

| Eff a răspuns:

Nu ca as avea vreo legatura, dar daca as fi, prin absurd, profesor, sigur nu mi-ar face o impresie buna cineva care incearca cu tot dinadinsul sa imi faca o imresie bunalaughing
adica sa fie lingusitor, sa para ce nu e, sa exagereze cu tot ce face, si sa fie prea activ. parerea mea.
adica daca esti respectuos si te straduiesti sa inveti dar totusi poti sa faci si o gluma cu ei la ora lor sigur faci impresie buna

| deeaea a răspuns:

Eu incep clasa a7-a. si mie mi s-au schimbat cativa profesori
Daca vrei sa faci o impresie buna trebuie sa fi atent la ora sa inveti bine si sa fi activ la ore si intotdeauna trebuie sa fi respectuos

| Lulu44 a răspuns:

Pentru ca profii sunt noi si nu cunosc niciun elev din clasa, ar trebui sa te faci remarcata de la inceput, mai tarziu o sa iti trebuiasca mai mult efort.
Incearca sa inveti mai bine la inceputul scolii, ridica mereu mana (chiar daca nu esti sigura 100% de raspuns), imbraca-te adecvat.
Dar atentie: Sa nu pari un elev tocilar! crede-ma, nici profilor nu le plac genul asta de copii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

HannyRox comporta-te cum te-ai comportat cu profesorii vechi. Sau daca vrei sa faci o impresie buna invata si fi ascultatoare. Da si tu add la id asta: floryn3lo_danny09.winking sa vb mai multe.winking