| AcoloUndeViselePleaca a întrebat:

ADMITERE FACULTATE! Prin cate am trecut cu bacu asta, o gramada de probleme si ganduri ca nici 5 nu o sa iau, am facut de un 9.66! No bun, acum celalalt pas, am cateva intrebari despre : de unde as putea lua urmatoarele lucruri :

Fisa de inscriere >-- De unde pot lua asta?
Diploma de bac >--- Cand ne dau astia diploma de bac?
Foaia matricola >--- ce-i aia si de unde o iau, si cand?
Adeverinta medicala tip M.S >--- e pe moca sau e de aia platita
Copie certificat nastere >--- au specificat copie legalizata dar la Copie carte identitate nu au specificat copie legalizata, trebuie legalizata?

Bun, toate astea de mai sus le un intr-un dosar? ce fel de dosar?

Va rog ^_^! SERIOZITATE si eu dau fundulita!
Merci

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Fisa de inscriere se ia de la facultate, adeverinta medicala de la medicul de familie. Primesti adeverinta de la scoala in loc de dimploma de bacalaureat.Foaia matricola tot de la scoala.Vezi ca poate trebuie facuta cerere.Acum toata lumea vrea foaie matricola.Dar nu s-a precizat ca e legalizata inseamna ca trebuie doar copie simpla.

| AcoloUndeViselePleaca explică (pentru ElenaSA):

Adeverinta o pun in dosarul care-l duc la facultate, iar diploma originala imi ramane mie? sau cand primesc diploma le-o duc lor, celor de la facultate?

| ElenaSA a răspuns:

Adeverinta o pui in dosar pana iei diploma de bacalaureat. Cand iei dimploma o duci la facultate si o iei inapoi cand dai licenta.Bafta!