| anonim_4396 a întrebat:

Adresez acesta intrebare sudentilor de la facultatea de matematica.
Fiind nemultumit de nivelul la care ne este predata si explicata matematica la facultate m-am decis s-a invat singur acesta ramura a stiintei. Astfel a trebuit sa aflu de unde sa incep studiul. Am cautat mai multe surse de informare dar cum literatura de specialitate in limba romana este foarte saraca, unele titluri de carti sau materiale fiind extrem de greu de gasit chiar si pe marele si grandiosul internet, m-am decis sa ma adresez oricarui student la programul de licenta Matematica sau Matematica-Informatica ce ma poate ajuta cu programa de studiu si cu suporturile de curs primite la disciplinele studiate in cei 3 ani de studiu.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Era mai usor daca puneai anuntul la avizierul facultatii, fiindca ai avea toate sansele sa te ajute cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai la ce nivel? Nu stiu daca in limba romana gasesti carti bune. Intreaba un profesor