| anonim_4396 a întrebat:

Afganistan în momentul de fata are guvern?

Ce se întâmplă acolo?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Are guvern! Și unul tare de tot: Ministrul de interne - Haqani = terorist internațional- și ăsta e doar un exemplu!

Petrec și se distrează: împușcă pe reprezentanții vechiului regim, se mai împușcă și între ei, bat ziariști, bat femei, etc. Afganistan = raiu' la talibani - raiul lor nu și al afganului de rând!

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Dar la ei de ce nu e covid? Nu cumva ca nu exista guvern? Ala e guvern fascist laughing

| gabicoo a răspuns (pentru anonim_4396):

Covidul se teme de talibani și a fugit cu avionul o dată cu americanii!
Nu e fascist = e islamic radical!

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

rolling on the floor

4 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Talibani au făcut un guvern pentru a conduce țara momentan. Nu e bătut în cuie pentru că ei au mai multe probleme:
1. Le pleacă oamenii
2. E criză nu au bani
3. Nu au mâncare și nici apă
4. Trebuie să reconstruiască țara de la zero după 20 de ani de război
5. Americanii sunt încă cu ochii pe ei, au sateliți și spioni în țară
6. Rusia și China așteaptă ca talibani să facă afaceri cu ei
7. Țările vecine fac comerț foarte greu cu ei din cauza talibanilor
8. Capitala e praf
9. Masa media și presa îi sâcâie mereu
10. Guvernul pierde controlul populației