| ZxErf a întrebat:

Ce se intampla daca un guvern nu respecta drepturile omului?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

In RO nu se intampla nimic.In alte tari nu stiu cum e dar in America constitutia spune ca guvernu ala poate fi pus la zid, daca atentezeaza la drepturile cetatenilor laughing chiar asa spune o lege din america referitoare la detinerea de arme. Legea e de pe vremea lu Washington data de el si spune - populatia trebuie sa detina arme si munite cat mai multa pentru a se putea apara de cei care le atenteaza la drepturile si bunurile lor si bla bla nu mai stiu apoi urmeaza -chiar sa le foloseasca impotriva propriului guvern daca acesta atenteaza la drepturile lui ca cetatean. laughing daca vrei caut siti arat legea.Ca sa vezi ce conducatori au avut si au alte tari si ce conducatori are RO si UE acum laughing

| IIIshaneIII a răspuns:

Guvern -institutie in slujba cetateanului.
Trezirea! Guvern boier, cetateanul vaca.

| iHateLuckyPersons a răspuns:

Nimic,mai ales daca omul ala e sarac