| Andrei5000 a întrebat:

AJUTOR! Ce trebuie sa faca cel care a primit la facultate in semesteul 1 bursa de ajutor social si vrea si in semestrul 2 sa primeasca!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa depuna cererea si actele ca in primul semestru.Raspunsul sigur il gaseste la facultate, fiecare are regulament propriu de acordare a burselor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ar trebui să fie valabilă tot anul, dar diferă de la o facultate la alta (conform autonomiei universitare, instituția poate stabili anumite criterii: să fi integralist, să ai medii mari, să nu ai absențe nemotivate + un bun comportament etc.). Documentele din care să rezulte situația socială în care te afli, în mod normal, se depun doar la începutul anului odată cu solicitarea bursei, dar mai bine întreabă la secretariatul facultății, ei cunosc regulile facultății la care studiezi.