| Anonim3641 a întrebat:

Am 10 clase de liceu pe care le-am terminat de 3 ani, iar acum as vrea sa merg la seral, o să trebuiască să plătesc școala sau e gratuit?
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Liceul este gratis si-l poti continua la seral, clasele 11-12 si 13, dupa care poti sustine BAC-ul, odata cu cei de la zi.

| anonimg a răspuns:

Liceul la seral este gratuit.
Primul pas este să contactezi liceele și să te interesezi care au cursuri de seral, pentru că nu toate liceele au astfel de cursuri (contactezi secretariatul fiecărui liceu, prin telefon sau email în zilele și orele lucrătoare).
Tot secretariatul îți va spune ce îți trebuie (foaia matricolă și alte documente pentru înscriere). Pentru că eliberarea documentelor durează, trebuie să te grăbești.
Poți alege liceul și profilul dorit din cele existente.

| aneliram a răspuns:

E gratuit.