| cstefan96 a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa ma angajez dar nu stiu ce slujbe sunt pentru mine. iar daca voi gasi cum trebuie sa ma adresez omului, ce sa fac? va rog ajutati-ma ca sunt foarte timid

14 răspunsuri:
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Esti prea tanar, nu ai nici o sansa decat dupa ce implinesti 16 ani.(Codul muncii)

| Roxana90roxana a răspuns:

Pai trebuie sa ai acordul parintilor in scris un document specialhee hee si stiu ca la avon poti lucra sau oriflame ca si reprezentatnt.dar asta doar pentru fetebig grin nu ccred ca merge si la baietihee hee vorbeste cu parinti despre asta big grin

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Daca tu la 14 ani te duci sa muncesti la 20 ce o sa mai faci? laughing Traieste-ti frate copilaria -_-"

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

@cstefan96: Bine ca te crezi tu ala mai destept si muncitor 5 orewinking, app mai du-te si tu pe la scoala si invata sa scrii! Si nu cred ca imi cunosti tu programu ca sa stii ce fac eu 5 orewinking asa ca taci happy

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Bai nu te mai da rotund ca nu esti, si nu cred ca mi-ai dat tu educatie ca sa vezi lectiile mele de viata, si da ma uit la greselile tale ca nu ai pic de minte si mai exact ce sti tu despre fete? iti spun eu ABSOLUT NIMIC! App du-te la tara si strange ***** de la vaca ca doar la asta esti bun nai pic de scoalawinking

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Ba copilule in primul rand prost esti tu si daca te intereseaza Bucurestiul nu este la tarawinking eu in Bucuresti m-am nascut asa ca gurita laughing si sa stii ca am ajutat multa lumea fata de tinewinking si sa scrii corect nu inseamna sa fi tocilarwinking daca te intereseaza am media 7 la scoala deci nu st tocilara si iti mai zic odata ca sa intelegi ca esti cam prost happy nu sunt de la tara ca tine...si nu mai comenta atat ca nu esti mai presuswinking

| JusTMeEmmY a răspuns:

Cauta pe netwinking se numesc summerjobwinking si intrebi asa:aveti summerjob sau daca au slujbe pentru minori, studenti etc bft(cel mai potrivit este sa duci pliantewinking )

| DevilAngels a răspuns:

La ani tai vrei sa fi angajat? raised eyebrows sti unde cu vaca poate sau na la stana laughing

| DrPinyada a răspuns:

Munca cu carca. Sau taximetrist. Atat. O zi buna.

| cstefan96 explică:

Maducrazy si pafii daca nu vaconvine nu trebuia sa mai comentati! eu am pus intrebarea fiindca am nevoie de banisi imi place sa am banii mei.Iar daca vreti sa stiti inteligentelor lucrezi numai 5 ore.Voi in astea 5 ore va uitati la tv sau stati pe pc.in schimb eu vreau sa lucrez aceste 5 ore.iar la restul le multumesc ca m-au ajutat!

| cstefan96 explică:

Vai n-am ce spune! Bine ca te uiti la greselile mele de ortografie, dar la lectiile vietii esti varza.Si sa-ti mai spun ceva.tu cel putin 5 ore pe zi le pierzi facand ceva inutil, asa ca nu te umfla in pene.Stiu asta fiindca esti fata si fetele sunte lenesetongue. apropo iti multumesc de sfatul tau plin de motivatie!

| cstefan96 explică:

Fa rapanoaso eu nu sunt un tocilar, da? ca tine.Tu te uiti numai la greseli de scriere ca cu viata n-am gresit.Esti o proasta! Si apropo taranco.Se vede ca esti de la tara fiindca numai tarani ar zice sa ma duc la tara.Si inca un lucru lasate de TPU ca niciun sfat nu stii sa dai.Eu aveam nevoie de ajutor iar tu ai crezut ca este o sansa sa razi de altii, dar nu ti-o mers.Du-te si te plange la surorile tale vaci ca nu ti-a merstongue

| cstefan96 explică:

Stii ceva paffi.As vrea sa-mi cer scuze ca te-am injurat asa mult.Tu ti-ai zis doar parerea si eu m-am ofticat.a fost foarte urat csa m-am luat de tine, mai ales ca nu te cunosc.Imi pare raubig grin

| CeeCee a răspuns:

Pai i putea lucra intr-un supermarket, ca si reprezentat. si cum te adresezi. Buna ziua. si vb. despre ce ai de impartit...

Off Off `...

Succes!happy