| ŞtefaniaP a întrebat:

Am auzit de curand de Facultatea de Medicina din cadrul Universitatii Transilvania. As dori sa aflu mai multe informatii despre admitere. M-ati putea ajuta? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Pai admiterea se da dintr-o materie biologie sau chimie la alegere. Tematica uite-o aici in josul paginii
http://www.unitbv.ro/faculties/medicina/index-3.html
Eu sincer nu ti-as recomanda-o pentru e cam slabuta facultatea si cunosc cazuri de medici care numai medici nu se numesc. Sigur ca depinde foarte mult si cat de tare iti dai silinta

| ŞtefaniaP explică (pentru Dana211):

Informatiile de pe site le-am citit si eu. As fi vrut sa aflu lucruri legate de admiterea de anul acesta. Iti multumesc!

| Dana211 a răspuns (pentru ŞtefaniaP):

Ce alte lucruri? Eu am data acum doi ani si poate te pot ajuta

3 răspunsuri:
| ŞtefaniaP explică:

Da? Super! Vreau sa stiu, de exemplu, cum o sa fie admiterea anul acesta avand in vedere ca s-a introdus o noua lege si nu se vor mai lua in calcul mediile din ani de liceu, daca sunt locuri la buget si cate, gradul de dificultate al examenului in sine.