| SingleForOne a întrebat:

Am avut o idee nebunească zilele acestea să studiez la MIT din SUA, dar ar fi cea mai interesantă provocare pentru mine.

Problema fiind, nu știu unde sau prin ce aplicații să învăț pentru testele SAT, pe care le au americanii.

Cunoaște cineva o aplicație pregătitoare super bună pentru testele SAT?

Răspuns Câştigător
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Poate doar sa intrebi pe reddit / quora si sa ti se recomande de studenti americani ce au trecut prin asta... Stiu ca SAT are propriile carti pregatitoare, ar trebui sa cauti macar varianta pdf, cred ca te-ar ajuta destul de mult. Succes in realizarea visului tau!

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

Daca pui intrebarea asta si nu esti in stare sa cauti solo, MIT nu e de tine.