| Magureanu_Krisztofer_1994 a întrebat:

Am de facut un atestat cu tema "Notiuni generale ale contractului de munca" si nu stiu cum sai formulez Argumentul. Daca ma poate ajuta cineva PLZ.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In caz ca se cere sa argumentezi alegerea tematicii, leaga tematica atestatului de specializarea pe care o vei dobandi in urma atestarii.

| Magureanu_Krisztofer_1994 explică (pentru alessia5158):

Argumentarea ar trebui sa se refera la faptul ca dc am ales tema asta, numa problema ca nu am ales tema ca mi-a fo dat pur si simplu big grin

| alessia5158 a răspuns (pentru Magureanu_Krisztofer_1994):

Argumenteaza cu utilitatea, pentru tine, a acestor "notiuni generale" indiferent de calitatea pe care o vei avea in viitor, fie de angajator, fie de angajat. Aceasta, cu atat mai mult cu cat un contract de munca este un act juridic reglementat de Codul muncii in scopul stabilirii unor drepturi si obligatii.