| AlLyNuShA1 a întrebat:

Am de facut un desen dintr-o poezie de-a lui Mihai Eminescu, imi puteti da o idee?

10 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cel mai usor este sa ilustrezi poezia "Lacul".O apa, cateva trestii si o barca.

| Chαяtreux a răspuns:

Faci o galaxie, cu o anumita stea in evidenta [luceafarul]

| AlLyNuShA1 explică (pentru Chαяtreux):

Trebuie ceva mai frumos, va fi pus la panou

| Chαяtreux a răspuns (pentru AlLyNuShA1):

Http://www.wallpapers10.net/wp-content/uploads/2010/03/Galaxy.jpg Nu ti se pare suficient de frumos asta? 8->

| AlLyNuShA1 explică (pentru Chαяtreux):

E frumos, dar nu cred ca stiu sa pictez asa frumos

| Nadia18 a răspuns:

Luceafarul...

| xXxRadu a răspuns:

Mihai Eminescu Crăiasa din poveşti
O faci pe craiasa zapezilor cu un trandafir albastruin mana stand in picioare si avand pe ea haine care au blana sau puff sau cum vrei numa sa fie albastre

| SaTaRRaL a răspuns:

Poi iti alegi o poezie, eu iti recomand "Lacul", Mihai Eminescu facand o descriere a lacului sub lumina luni si poti folosi si culorile pe care ti le spune in poezie.

| mark0 a răspuns:

Desenezi 43 de plopi ce inconjoara un lac cu trestie. Afara este noapte si pe cer scoti in evidenta o stea. Undeva pe sol desenezi si o floare albastra. Provaca-ti apoi colegi sa ghiceasca poieziile

| Dumbrava_Maria_1975 a răspuns:

Vreau un desen cu imagini a poeziei O mama de Mihai Eminescu.