| AddXf a întrebat:

Am de facut un proiect la fizica [NU E TEMA] despre fenomene fizice. Trebuie sa facem ceva usor, sa construim o anumita chestie, sa demonstram...etc. As dori idei. Sunt in a 6-a... Ne-a mai zis profa' ceva si de o perna magnetica, care ar fi greu de construit... si mie imi "suna" a provocare. Multumesc!

2 răspunsuri:
| nonik99 a răspuns:

Poti sa faci ceva simplu cu leduri de la brichete. o strada sau ceva de genu sau un bloc micut cu leduri sa vezi rezistenta becurilor, circuitul electric...

| avganetz a răspuns:

Poti sa construiesti un dinamometru