| Radandam a întrebat:

Am descarcat aplicația duolingo pentru ca vreau sa învăț franceza. Faza e ca e setat pe engleza, în sensul ca îmi scrie în engleza sa traduc în franceza, adică e setat sa ma ajute la franceza dar meniul și tot e în engleza, eu vreau sa îl schimb în romana, sa fie romana-franceza? Cum fac?

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Le iei pe rând, înveți engleza și apoi franceza.winking

| LPCTSTR a răspuns:

Daca nu are program dedicat romana-franceza, nu ai alta solutie decat sa mergi pe ce ai.

| zurick a răspuns:

Din ce știam, doar pentru a învăța engleza ai meniul în română, restul în engleză.

| Zuzu1991 a răspuns:

NUMAI engleza poti sa inveti din romana, toate celelalte limbi sunt daca stii engleza... lucru de minim bun simt in ziua de azi tongue

| NotNamed a răspuns:

Aplicația are foarte multe cursuri iar in functie de cursul ales interfata se ca schimba dupa limba cursului. Gen pentru japoneza-franceza limbajul sistemului se va schimba in japoneză. De.asta tu ai limba engleza. Pentru ca ai selectat cursul engleza-franceza. Nu ai ce sa faci pentru singurul curs romana - limbă straina este cel pentru învățarea limbii engleze. Termina cursul de limba engleza si după fa.l pe cel de engleza-fraceza.

| Goddessss a răspuns:

Eu am duolingo, dar pentru franceza nu exista româna, doar cu engleza se poate

| StefanE2019 a răspuns:

Duolingo are doar română - engleză.
În rest, toate sunt din engleza (ex engleză - franceza)

| BilaRomânească a răspuns:

Cum a fost sesiunea la istorie?