| gheorgheeroul12324 a întrebat:

Am dreptate cand afirm ca documentarele despre natura nu au trecere, pe cand vulpitza sau alte bazaconii sau intrebari fara rost sunt la mare cautare? Suntem liberi in exprimare dar se cauta mediocritatea si prostia absoluta care sunt ridicate la rang maxim oferind o imagine generala de Garcea, omul care nu stie nimic, dar se baga in seama prin orice

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fiecare se uita la ce ii place. Nu esti obligat sa te uiti la Vulpita, decat daca iti place. Si se pare ca te cam uiti.

| gheorgheeroul12324 explică (pentru darrio2007):

Nu ma uit,intamplarea face ca am auzit,cand m-am dus sa fac un laptop si la final cand am intrebat ce sa mai instalez mi-a zis ca sa astept putin ca se uita la vulpitza asa am aflat de vulpita,la mine tv este un display mai mare pentru pc, nici nu am cablu,deci se pare ca nu ma uit deloc la tv la nimic, prefer Netflix si hbogo, fara reclame calitate optima, traduceri profesionale filme ok, documentare ok, nu ma atrage nimic la tv atat timp cat sunt obligat sa vad reclame si programe de 2 lei.

| dannyel86 a răspuns:

Pe vremea lui Garcea (ProTv), romanul avea inca bun simt si mai stia de rusine. Si nu oricine se vedea pe sticla la televizor.
Acum toti se cred destepti (unul mai rasarit ca altul) si ideea de profesionist in domeniu a decazut foarte mult. Au unii doctorate la o varsta la care cei mai in etate nici nu visau! Din pacate, s-au inversat principiile. Cultura nu mai tine de cald, ci prostia consumata la tona. Mondenul s-a mutat din presa scrisa la televizor si apar persoane (cica "vedete") care n-au facut nimic in viata lor (dar au fost prin patul nu stiu cui; oare asta conteaza?).
Mai sunt inca oameni cu capul de umeri, dar sunt din ce in ce mai putini.
In prezent, simt ca traim intr-o mocirla sociala si politica ce inca nu vrea sa vada o solutie salvatoare, spre binele tuturor. Sper sa mai prind timpuri cand adevarata valoare va avea un cuvant de spus in societate.

| Vântulalb a răspuns:

Depinde cu cine vorbesti.
Majoritatea prefera protvul cu vulpitele si garcii sai.
Dar sunt destul de multi care nu deschid tv-ul decat la documentare de tot felul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista programe care promoveaza documentarele despre natura. exista programe care promoveaza,, scandalul,,, exista programe care promoveaza comedia.Tu te intrebi de ce pe primul loc tinand cont de rating scandalul(prostia) a fost preferat de romani(in urma ratingului)?
uita-te la ce-ti place tie, nu trebuie sa faci ce fac toti, ca exista programe.

| 19flo79 a răspuns:

Sa sti ca sunt telespectatori pentru ambele "subiecte".