| Anne2000 a întrebat:

Am examen peste o saptamana, va rog ajutati-ma. Mi-e frica cel mai tare la matematica, cum demonstrez ca o figura e romb/patrat/paralelogram/trapez/dreptunghi? Demonstrez ce zice in definitiile fiecaruia? De exemplu patratul este figura geometrica cu laturile egale si unghiurile congruente, asta demonstrez? Cum demonstrez asta? Ajutorrrrrr

Răspuns Câştigător
| Directioner99 a răspuns:

Nu mai fi asa stresata, la examen nu iti da de demonstrat, iti da mai mult sa faci exercitii pe baza formulelor

1 răspuns:
| dandana2015 a răspuns:

Trebuie sa aiba 4 laturi congruente si paralele doua cate doua