| sezekamonday a întrebat:

Am fost repartizat abia in a 3 a etapa, dosarul pentru repartizare a ramas la Miguel Cervantes pentru inscriere la liceu, dupa ce am aflat in ce liceu am intrat mai trebuie sa iau dosarul de acolo si sa ma duc la liceul unde am fost repartizat pentru inscriere?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, evident că TREBUIE să duci dosarul la liceul la care ai fost repartizat!

Trebuie să mergi ( însoţit de un părinte/tutore legal ) să-ţi depui dosarul la liceul unde ai fost repartizat!

"Înscrierea la licee a candidaţilor declaraţi admişi în urma repartizării computerizate se efectuează pe baza următoarelor acte:
a) cererea de înscriere;
b) cartea de identitate (dacă este cazul) şi certificatul de naştere, în copie legalizată;
c) adeverinţă cu notele şi media generală obţinute la Evaluarea Naţională clasa a VIII-a
d) foaia matricolă pentru clasele V – VIII (cu calculul mediei generale);
e) fişa medicală." - SURSA = "Broşura Admiterii 2014" ( pag. 34/36 ) de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......014_15.pdf

a) Cererea de înscriere o primeşti de la liceul unde te vei înscrie.

b) Cartea de identitate ( dacă ai ) + Certificatul de Naştere în copie legalizată = le duci la un NOTAR public pentru legalizare.

c) Adeverinţă cu notele şi media generală obţinute la Evaluarea Naţională clasa a VIII-a = o primeşti în dosarul de la şcoala absolvită.

d) Foaia matricolă pentru clasele V – VIII (cu calculul mediei generale) = o primeşti în dosarul de la şcoala absolvită.

e) Fişa medicală = o primeşti în dosarul de la şcoala absolvită.
Dacă NU ai primit-o, atunci trebuie să mergi la Dispensarul Şcolar sau la medicul de familie pentru o copie după fişa medicală!

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Bineinteles.Trebuie luat dosarul de la scoala unde ai facut 8 clase si dus pentru inscriere la liceul la care ai fost repartizat in urma admiterii computerizate obligatoriu.Cei de unde vei face 9-12 7 nevoie neaparat, normal, de dosarul tau pentru a te inscrie.Eu stiu ca la mine asa a fost.

| gingergirl1 a răspuns:

Cum de ai intrat la Miguel de Cervantes, fiind un liceu foarte bun, si tu ai fost repartizat abia in a3a etapa? laughing))) De fapt nu cred ca esti din Bucuresti,, nu? laughing
Mda, ma rog, trebuie sa te duci cu dosarul la liceul unde ai fost repartizat. Dosar insemnand :fisa matricola, fisa medicala si copia de la buletin, eu astea le-am avut.cred...laughing)
Bafta in noul an scolarwinking