| Petric_Ghiță_2000 a întrebat:

Am fost admisi prin etapa speciala la alt liceu decat am fost repartizat in prima etapa. Am aflat ca am fost admis luni. Cand trebuie sa ma duc sa scot dosaru de la primul liceu si sa il duc la liceul care am fost admis in etapa speciala?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mai afirma TÂMPENII!

NU există "admisi prin etapa speciala la alt liceu decat ai fost repartizat in prima etapa"!
http://www.isjbraila.ro/......u_2015.pdf

Cel mult, probabil, ai depus la I.S.J. o "Cerere de schimbare a repartiţiei" ( echivalentă cu o Cerere de transfer )!
În situaţia în care ţi s-a aprobat Cererea respectivă, cel mai probabil, mutarea dosarului se face în condiţiile transferului "normal" - noul liceu va SOLICITA dosarul tău la vechiul liceu.
Oricum, pentru mai multă siguranţă, îţi recomand să mergi la noul liceu şi să întrebi;)

Toate cele bune!