| Springflower2020 a întrebat:

Am intrat la Facultatea de Limbi şi Literaturi Străine din cadrul Universităţii din Bucureşti (Studii Americane, la buget) şi de aceea sunt interesată de condiţiile din cămine. Am citit informaţiile de pe site-ul universităţii, însă aş dori să aflu şi părerea cuiva care are experienţa unei astfel de cazări. Deci, îi rog pe studenţii de la FLLS sau chiar de la alte facultăţi ale Universităţii din Bucureşti să îmi spună la ce cămin au stat şi dacă au fost mulţumiţi de condiţiile oferite(intrând puţin în detaliu: de ce da? de ce nu?). Care dintre căminele următoare credeţi că este cel mai bun(ţinând cont de faptul că mă interesează mai ales să nu fie o distanţă extrem de mare între cămin şi facultate)? Complexul Grozăveşti, Theodor Pallady I,Theodor Pallady II, Stoian Militaru, Mihail Kogălniceanu, Fundeni, Poligrafie, Panduri sau Măgurele? Vouă, celor care aţi stat sau staţi deja acolo, vă convine situaţia? Încă o curiozitate! Care sunt căminele,,liniştite" şi care sunt cele,, pentru petrecăreţi"? Mulţumesc anticipat!