| Atfas a întrebat:

Am intrat la liceu cu media 7 anul acesta si acum cand vine sfarsitul semestrului as vrea sa ma transfer la alt liceu la care s-a intrat cu media 7, 70.
Ce trebuie sa fac ca sa ma transfer? Ma duc la acel liceu si depun cerere?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti depune cerere dar nu cred ca se va aproba transferul, prima conditie este sa fi avut media de admitere cel putin egala cu a ultimului intrat la acel liceu.
In schimb, dupa cl. a IX-a, conditia este sa fi avut media de promovare a clasei cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi.
Vezi ca, daca schimbi profilul, va trebui sa sustii si examene de diferente.