| DrMeow a întrebat:

Am luat 17 puncte din 28 la olimpiada la matematica si sunt a 39 a din 110.Am sanse sa ma calific la judeteana? Ofer funda si vot

Răspuns Câştigător
| abcdefghijk1234567891011121314151617 a răspuns:

Buna! Si eu am fost la acea olimpiada. Am luat 14 puncte. Da,te-ai calificat la etapa judeteana,deoarece, din cate am auzit, cei peste 12 puncte se califica.
Felicitari!
Te pup si succes la judeteana!

15 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Nu,la judeteana se califica doar primii 2.

| Ronnix a răspuns:

Daca ai inceta sa mai pui intrebari de genul si ai pune mana pe carte... vor exista sanse.
Succes! happy

| shtephie a răspuns:

Yo anul trecut am luat 19 puncte si m-am calificat happy

| DrMeow explică:

Mersi mult pentru optimism laughing Apropo m-am calificat! tonguetonguetonguetonguetongue

| zapa1 a răspuns:

Buna
eu stiu ca iti trebuiau 20 de puncte pentru a trece mai departe
dar cine stie... poate reusesti
succes

| AnduhXD a răspuns:

@Roxanutza Nu e adevarat.eu am luat 16 puncte si m-am calificat pe judeteaza dar un coleg a luat 15 si nu se califica.Depinde de cati copii au luat punctaj...In judetul alba se califica doar locul 2 si 1.La noi, in Aiud, sunt 3 pe locul 2 si 1 pe locul 1.Deci, nu are cum ca de la 12 puncte sa se mearga la olimpiada.Toti colegii mei care au fost la olimpiada ( in numar de 6) au luat peste 12 puncte si nu s-au calificat pe judeteana.Deci, depinde cati copii sunt inaintea ta.Dar, daca eu am dor 16 puncte si tu 17, cred ca te califici pe judeteana.Bafta!winking

| AnduhXD a răspuns:

Scuze ...Am aflat ca de fapt am luat 22 de punctebig grin

| Mx3 a răspuns:

La judeteana se duc decat primii 2, 3, maxim 5. Nu au cum sa se duca 28. Oricum e un rezultat foarte bun! Mult succes in continuare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm.destul de greu de zi.eu stiu ca dupa 20 de puncte.am participat si eu.dar depinde de fiecare olimpiada de la ce punctaj accepta sa intre la judeteana.dar locala de obicei e mai usoara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreo51-52%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm anul trecut a fost de la 10 asa ca...eu am luat 14thinking nu stiu daca ma calific

| JustAGirl333 a răspuns:

Nu

| viorelleu a răspuns:

Sansele tale sint destul de mici dar ai putea fi printre primi 10.nu vreau sa te descurajez dar sanse sint ceva sa fi destul de aproape de locul 10! invata, mai invata

| Alynutz116 a răspuns:

Ce noroc pe tine, apropo esti varzalaughing

| Alynutz116 a răspuns:

Apropo n-ai cum:-P