| bogdyZ a întrebat:

Am luat teapa de la unu pe telegram si i-am transferat banii pe card pot face ceva cu iban-ul lui?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sigur ca da, IBANUL identifica persoana.
Mergi la politie si depune sesizare!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti face o plangere la politie daca ai dovezi

| Hyperion7 a răspuns:

Daca faci plângerea in timp util, posibil sa ai o șansă insa nu te aștepta la cine știe ce realizare din partea organelor abilitate big grin
...mai bine sa fii surprins, decât dezamăgit.

| siriusblack98 a răspuns:

Daca si in 2024 mai puneti botul la astfel de tepe e chiar trist. Poti face o plangere la politie dar iti dai seama cat ii vor interesa un astfel de caz daca si pe alea grave la amana cate 10 ani.

| Dragobeta a răspuns:

Reclamatie. Nimic altceva.