| Hddhbftf a întrebat:

Salut. Acum cateva zile am luat 150€ de la un baiat pentru un cont. Daca ii dau teapa ( adica sa nu ii mai dau contul si sa pastrez banii ) poate sa intervina politia? Precizez ca are numarul meu de telefon, IBAN ul si ca el este plecat in Italia.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate sa-ti faca plangere penala pentru inselaciune si o poate trimite prin posta, nu este nevoie sa se deplaseze din Italia.
Si fii de buna-credinta in asemenea situatii, nici tie nu ti-ar conveni sa fii inselat. Tine minte: Ce tie nu-ti place, altuia nu face!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti, pentru ca tu faci o infactiune de inselatorie.